single-image

Ethereum (ETH) Fiyatı 200 Dolar Seviyesini Geçebilir mi?

Ethereum (ETH), kısa vadeli işlem tercihlerinde, Bitcoin fyatlının iyileşmeye başlamasıyla yükseliş ivmesi yaşıyor.

Şu anda, Teknik göstergeler çeşitli sinyalleri göstermektedir ve canlı bir ticaret sinyali oluşturmakta başarısız olmuştur. dört saatlik bir zaman dilimi üzerinde yükseliş eğilimli ETH / USD ikilisini iki yüz yirmi (220.00 $) işaretine götürebileceğine odaklanmalıdır .

ETH / USD ikilisi 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem görmeye devam ederken ETH, orta vadede ilerici bir yükseliş yaşadı. Şu anda, teknik göstergeler yükselişe geçiyor ve daha fazla yükseliş olasılığı var. ETH / USD ikilisinin iki yüz dolarlık (200,00 dolar) muhalefet seviyesine saldırabileceğinin sağlam bir işaretidir. Öte yandan günlük zaman dilimindeki boğalar, iki yüz altmış beş dolarlık (265,00 dolar) direnç işaretini hedefleyen ETH / USD’yi önermektedir.

Ethereum, son 24 saat içinde kripto para birimi toplamda% 1.75 oranında artmış ve mevcut işlem fiyatı 174.50 dolar’a yükselmiştir.

Bitcoin’in son 90 işlem gününde % 81’lik büyük fiyat artışına rağmen, Ethereum aynı dönemde yalnızca % 40’a tırmanmayı başardı. Bu büyük ölçüde Ethereum’un yıl boyunca Bitcoin’e karşı sürekli olarak düşmekte olmasından kaynaklanmaktadır.

ETH / BTC, yıla 0.041 BTC’nin üzerinde bir yükseklikte başlamış ve mevcut fiyatının yaklaşık % 34’ü kadar 0.0273 BTC’de düşmüştür. Eğer Bitcoin’e benzeyen Ethereum için bir miktar kazanç görmek istersek, dönüp bir kez daha tırmanmaya başlamak için ETH / BTC’ye ihtiyacımız olacak.

Son zamanlarda Bitcoin’e karşı fiyat düşüşüne bakılmaksızın, Ethereum 160-185 dolar fiyat aralığında göreceli olarak sabit kalmayı başardı. Bu büyük ölçüde, Bitcoin’in artan fiyatlarının, ETH / BTC’nin fiyatlarındaki düşüşe karşı gelmesinden kaynaklanmaktadır.

Desteğin kırılmasının ardından kripto para birimi yükselişe geçti, ancak 185 dolar seviyesindeki direncin üstesinden gelemedi. 185 dolar’lık direnç önemli bir sevşyedir.

Bu direnç seviyesine ulaştıktan sonra ETH / USD, 2019 yılının Nisan ayının sonuna doğru 100 günlük hareketli ortalama seviyesinde geri dönüp desteğini sürdürdü.

Piyasa yakın zamanda Mayıs 2019’da direncini 185 dolar’da tekrar test etmeyi başardı, ancak bunun üzerine çıkamadı. Fiyat eylemi şu anda 174 dolar seviyesinde işlem görüyor.

ETH / USD için mevcut kısa vadeli eğilim şu anda nötr. Bu pazarın yükselişe geçmesi için fiyat hareketinin yükseldiğini görmemiz ve 185 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkmamız gerekecek. Eğer Ethereum 150 dolar seviyesinin altına düşecek olursa , piyasayı düşüş eğilimi olarak görebiliriz.

Boğalar son ivmeleriyle devam ederse ve ETH / USD yükselmeye , pazarın üstündeki direncin 180 dolar seviyesinde ve ardından 185 dolar seviyesinde daha fazla direnç görmesini bekleyebiliriz.

Eğer yükseliş basıncı Ethereum’un 185 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkmasına neden olursa, o zaman yükseliş seviyesinin üstünde yer alır fiyatı 194.60 dolar’dır.

Eğer alıcılar 194.60 dolar’da direncin üzerine çıkmaya devam ederse, Ethereum için 200 dolar hedef seviyesinden bir deneme de bulunabilirler .

Eğer ETH / USD 200 dolar seviyesinin üstünde devam ederse, 200 dolar’ın üzerinde direnç düşebilir .

Alternatif olarak, satıcılar gruplandırır ve fiyatı ETH / USD için düşürmeye başlarsa, piyasanın altında derhal destek görmesini 170 dolar olarak bekleyebiliriz. Bu destek seviyesidir.

170 dolar’ın altında, daha fazla destek 165 dolar ve 160 dolar’ da yer alıyor. 160 dolar civarında destek, bu fiyat bölgesinde dolaşan 100 günlük hareketli ortalama ile daha da artıyor. Satıcılar 160 doların altında devam ederse, daha fazla destek 155 dolardan ve 150 dolardan geliyor.

RSI 50 seviyesinde işlem görüyor ve bu durum piyasada boğalar ve ayılar arasında kararsızlık olduğunu gösteriyor. ETH / USD’nin 185 dolar’lık direncin üzerinde kırıldığını görmek istiyorsak, yükseliş momentumunun arttığını göstermek için RSI’nın 50 seviyesinden tırmandığını görmemiz gerekiyor.

Ethereum kesinlikle çok yakında 200 dolar direnç seviyesine ulaşabilir. Ancak, boğaların 200 dolar’da bir girişimde bulunmadan önce 185 dolar ve 194 dolar’ lık dirençle mücadele etmesi gerekecek.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz