single-image

Binance Hacklendi Tahmin Edilen Miktar 7000 BTC

*Acil durum sigortası fonu sayesinde Binance kullanıcıları para kaybetmeyecekler.

Bugün, dünyanın en büyük kripto para birimi değişimi olan Binance, 7000 BTC kaybını rapor ederek hacklendi. Peki ne oldu? Saldırganlar takastan nasıl taviz verdi? Ve bu Binance’in geleceği için ne anlama geliyor?

Ne oldu?

Bugünün erken saatlerinde, patronu Changpeng ‘CZ’ Zhao olan Binance’in Binance’in “büyük çaplı bir güvenlik ihlali” yaşadığı bildirildi.
Resmi duyuruya göre , asıl saldırı 7 Mayıs’ta saat 17:15 UTC’de gerçekleşti, saldırganlar rapor edilen 7000 BTC’yi kullanıcı fonlarında rapor etti; Binance’in toplam BTC iştiraklerinin% 2’sini oluşturan bir rakam.

Binance’e göre saldırganlar, çok sayıda kullanıcı API anahtarı ve phishing, virüs kullanımı ve takasın hala yapmaya çalıştığı “diğer saldırılar” dahil olmak üzere çeşitli teknikleri kullanarak 2 faktörlü doğrulama kodları bırakmayı başardılar. tanımlayın.

Resmi duyuru, 7000 BTC’nin etkilenen sıcak cüzdanlardan birisinin çalındığını ve diğerlerinin “güvenli ve zarar görmemiş” olduğunu belirtti.

Dünyanın en büyük şifreleme borsa borsalarından biri olan Binance , “büyük çaplı güvenlik ihlali” nedeniyle 40 milyon dolar (7.000 Bitcoin) kaybettiğini açıkladı . Şirket, bilgisayar korsanlarının toplam BTC varlıklarının yaklaşık yüzde ikisini içeren sıcak bir cüzdana eriştiğini söyledi. Kullanıcı verilerini elde etmek için kimlik avı ve virüs kullandılar ve Binance’in işlemi engellemesini engelleyerek güvenlik kontrollerini atlamayı başardılar. Şirket, olayı “tamamen” kapsayacak bir acil durum fonu olduğu için “hiçbir kullanıcı fonundan etkilenmeyeceğini” söyledi.

Binance CEO’su Zhao Changpeng yaptığı açıklamada, “Bilgisayar korsanlarının en uygun zamanda birden fazla görünüşte bağımsız hesaplar aracılığıyla iyi düzenlenmiş eylemler gerçekleştirme ve bekletme sabırları vardı.” “Kapsamlı bir güvenlik incelemesi yapmalıyız. Güvenlik incelemesi, sistemlerimizin ve verilerimizin tüm bölümlerini içerecektir.”

Binance işlemi engelleyemedi, ancak alarm verildi ve şirket tüm para yatırma ve çekme işlemlerini kapattı. Süreç devam ederken, tüm işlemlerin tamamlanması bir hafta sürecek. Borsa, “Para yatırma ve çekme işlemlerinin bu süre zarfında askıya alınması gerekecek. Bu zor durumda sizin anlayışınız için yalvarıyoruz” diye yazdı. “İşlem yapmayı sürdürmeye devam edeceğiz, böylece eğer isterseniz pozisyonlarınızı ayarlayabilirsiniz. Lütfen bilgisayar korsanlarının hala belirli kullanıcı hesaplarını kontrol edebileceğini ve bu arada fiyatları etkilemek için kullanabileceğini de anlaycağız.”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz