single-image

Bitcoin Ralli Hızl Kesmiyor 60.000 Dolar ardından 61.000 Dolar Seviyelerini Geçiyor.

Bitcoin , Cumartesi öğlen saatlerinde 60.000 dolar ’lık kilit seviyeyi geçerek, 2021 yılı rallisine hızla devam ediyor. Coinbase’e göre kripto para birimi Bitcoin son 12 ayda nereyse % 965 arttı. Piyasa değeri bu yıl ikinci kez 1 trilyon doları aştı .

Bitcoin’in rallisi, kısmen, daha büyük kurumsal yatırımcılar ve firmalar tarafından artan benimsenme ve spekülatif talepten kaynaklanıyor. Örnek olarak Tesla , 1.5 milyar dolar değerinde bitcoin satın aldı ve kripto parayı ürünleri için ödeme olarak kabul etmeyi planladığını açıkladı. Bunun dışında bir çok kurumsal firma ve yatırım fonları artık kripto para yatırımına sıcak bakıyor yada yatırım yapmaya başlamış durumdalar.

Bitcoin’e güvenen ve benimseyenler, mevcut rallinin kurumsal yatırımcılardan gelen taleple beslendiğini ve bitcoin’in önümüzdeki yıl katlanarak artacağını öne sürüyorlar. Daha önce 2017′nin sonlarında yaklaşık 20.000 dolar’a fırlaması ve ardından çok büyük kayıplar vererek 3250 dolar seviyesine gerilediği ralliden farklı bir ralli olduğu düşünülüyor.

Bir kısım şüphe ile yaklaşmaya devam ediyor, bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin gerçek bir değere sahip olmadığını savunuyor ve bitcoin’in tarihteki en büyük piyasa balonlarından biri olabileceğinden endişeleniyorlar

Kim ne derse desin bitcoin şu an 61.000 dolar seviyesinden kendine alıcı bulmakta. Tabiki kripto para takipçileri piyasanın ne kadar hızlı değişebildiğini bilmektedir. Önümüzdeki pazartesi günü piyasalar açıldığında Bitcoin ne yönde hareket edecek takip edilmelidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz