single-image

Bir Analiste Göre Ethereum Halen Aşırı Değerli ve %40 Düşüş Mümkün

Kripto para piyasasında bir çok analist ve yorumcu her gün kendilerince farklı fikir ve analizlerini paylaşmaktadır. Bu analizlerin bazıları çok olumlu ve bazıları karamsar olmakta. Sizlere olumlu analizler kadar , karamsar ve farklı sayılabilecek analiz ve yorumları bildirmek istiyoruz.

2017 yılında büyük kripto patlamasında, Ethereum’un fiyatı en yüksek seviyesi olan ETH başına 1.400 Dolar ‘a kadar yükseldi.

Neredeyse iki yıl sonra ve varlık önceki tüm zamanların en yüksek fiyatından hala % 85 oranında düşüşe rağmen, bir kripto analisti Ethereum’un “aşırı değere alındığını” iddia ediyor ve aylık fiyat listelerinde “zayıf” göründüğünü ve bunun % 40 daha düşebileceğini öne sürüyor .

Ethereum, akıllı sözleşme işlevselliği sunan ve Bitcoin’in sunabileceklerini ve onun ötesinde benzersiz özellikler veren ve geliştiriciler için katma değer sağlayan bir altcoin’dir. Kripto varlığına, sadece Bitcoin’in arkasında pazar keplerine göre en yüksek kripto para birimleri listesindeki iki numaralı kriptopara olmasını sağladı.

Kripto pazarı 2017 boyunca, Ethereum, çoğu geliştiricinin Ethereum tabanlı ERC-20 belirteçleri olarak yeni altcoinler çıkarması ya da daha sonra Ethereum blockchain üzerinde uzun süre kalabilecek ya da daha sonra kendi ana ağlarına taşınabilecekleri tercih edilen bir platform haline geldi. .

Günümüzün en önemli kripto para birimlerinin birçoğu ERC-20 belirteçleri olarak doğdu ve 2017 yılında ICO patlamasının yarattığı talep Ethereum’un fiyatını tüm zamanların en yükseği olan 1.400 dolar seviyesine çıkarmasına yardımcı oldu. Ancak bir kez kripto balonu patladı ve ICO finansal piyasa düzenleyicilerinden gelen baskıların artması nedeniyle hızla düştü. Ethereum’un fiyatı neredeyse 80 dolar ‘ a kadar düşmüştü .

Bugün, Ethereum’un fiyatı, 2018’in başındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden % 85’e varan bir düşüşe rağmen hala bir kripto analisti, pazar kepine göre iki numaralı kripto para biriminin fiyatının çok yüksek olduğunu ve şu anda “aşırı değerli” olduğunu söylüyor.

Tam zamanlı kripto tüccarı, analisti ve eğitimci Teddy Cleps’e göre, Ethereum’un aylık çizelgesi, neredeyse iki tam yıl boyunca diyagonal direncin üstünden geçemedikten sonra “zayıf” görünüyor.

Analist hiç kimsenin yeni bir şey inşa etmediğine ve ağda yeni bir ICO başlatılmadığına işaret ediyor şu anda varlığın fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaran faaliyetlerden uzakta .

Faktörlerin birleşimi analisti, Ethereum’un şu anda ETH başına 185 Dolar veya tüm zamanların en yüksek seviyesinden % 85’in üzerinde fiyatlandırdığını ileri sürüyor. Sonuç olarak, analist, kripto fiyatını, kripto para başına 100 dolar’ın hemen altına alabilecek % 40 daha “geri çekilme düşüşü” bekliyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz