single-image

Dünyada Bitcoin ATM Sayısı Hızla Artıyor

Kripto para birimleri, dünya çapında daha fazla kabul görüyor ve yaygınlaşıyor buna paralel olarak Bitcoin ATM sayısı artıyor, kitlesel kabullere kademeli bir şekilde artış sağlanıyor.

Piyasalarda önde gelen bir kripto para birimi ve Bitcoin ATM izleyicisi Coinatmradar’ın verilerine göre, şu anda toplam Bitcoin ATM sayısı 8.000’in üzerine çıktı. Ve bu ATM’lerin toplam 73 ülkede kurulu olduğu görülüyor.

Coinatmradar tarafından sağlanan, Bitcoin ATM kurulumları toplam sayısı Haziran 2020 itibariyle 8065 olan son bir yıl içinde % 62.5 artış göstermiş durumda.

Kripto para birimi piyasalarının durumundan bağımsız olarak, dünya çapında giderek daha fazla Bitcoin ATM’si kuruluyor. Bitcoin ve piyasanın geri kalanının önemli ölçüde değer kaybettiği geçtiğimiz Mart ayında, yenilerinin kurulumları büyük büyüme kaydetmeye devam ediyor ve raporlar 2 yıl içinde % 192 büyüme gösterdiğini gözler önüne seriyor.

Coinatmradar verileri ayrıca ABD’nin en fazla Bitcoin ATM’sine sahip olduğunu ortaya koydu. Ülkenin şu ana kadar 5933 kripto ATM’si var, bu da tüm dünyada kurulu olan toplam Bitcoin ATM’sinin % 73,5’i anlamına geliyor.
Avusturya, Kanada, İspanya ve Birleşik Krallık, sırada sırasıyla 780, 271, 153 ve 82 yer sayısı bulunan listede yer alıyor. Bölgedeki ülkeler yalnızca bir Bitcoin ATM konumuna sahip olduğundan, Afrika en az BATM ye sahiptir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz