single-image

Elon Musk Coinbase’in Dogecoin’i Listelemesini İstiyor

Coinbase, Dogecoin’i listelemeli mı?
Elon Musk “Evet!” diyor.
DOGE değerli bir altcoin olarak kendisini kanıtladı, Coinbase ne kadar süreyle görmezden gelecek?
Bugün Twitter da Tesla CEO’su dikkat çeken bir cevap verdi ve bir kullanıcı Elon Musk: “Sizce Coinbase dogecoin platformunda yer vermeli midir ? ” ve Musk, “Evet!” Diye net bir yanıt verdi.
Musk kriptoya dünyasına hi. yabancı değil. Şubat ayı başlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı açıklandı . Bundan önce Elon, memecoin DOGE’u sık sık tek bir Dogecoin meme tweeti ile sadece yarım saatte para biriminin fiyatında neredeyse % 40’lık bir artışa neden olduğunu hepimiz hatırlıyoruz. İyi bir Dogecoin destekçisi olarak Elon Musk dogecoin sevenlerin takip ettiği bir kripto boğasıdır.

Dogecoin, 2013 yılında yazılım programcıları Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından oluşturuldu. Parite, Bitcoin spinoff’ları hakkında yapılan tüm uzatmalara yanıt olarak madeni parayı yarattı . Düşünceleri: Madeni para yaratabilecek biri varsa, neden yapmasın ki?
Bitcoin’in boğa koşusu 2021 yılı ile başladıktan sonra Musk gibi ünlülerinde destekleri ile, geçen ay Dogecoin en yüksek noktasında 17 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.
Twitter ölçümlerindeki analiz, Dogecoin’in Bitcoin’den bir noktada daha popüler olduğunu bile ortaya çıkardı . Şubat ayında, platformdaki tüm kripto tartışmalarının % 10,4’ünde geçerken, Bitcoin sadece % 10,1’de kaldı.

Coinbase’in Asyalı rakibi kripto borsası Binance , ABD’de faaliyet gösterme pahasına olabildiğince çok coin eklemeye odaklanırken, Coinbase bu konuda belki de düzenleyicileri kızdırmamak için daha az coin listelemektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz