single-image

Bitcoin Pazar Baskınlığı %52’ye Yükseldi

Geride kalan hareketli 24 saat boyunca, kazanılan kazanımların büyük çoğunluğunu, BTC, ETH ve EOS ile hafta içi kazanımları gösteren ilk 10’daki kripto para gerçekleştirdi, ancak Bitcoin’in pazar baskınlığını % 52’ye kadar çıkmış bulunmakta.

Kripto para biriminin toplamı, bugünün en düşük noktasında 169 milyar dolara düştüğü için dünün en yüksek seviyesinden 186 milyar dolara oranla yaklaşık 16 milyar dolar azaldı, ancak o zamandan bu yana bir miktar destek bularak 170 milyar doların biraz üzerine çıktı.

Son zamanlardaki altcoin artış performansına rağmen, Bitcoin şu an piyasadaki hakimiyeti açısından 1 ayın en yüksek seviyesine ulaşmış gibi görünüyor, bu hafta baskınlığı biraz daha artarak % 52’ye yükseldi.

Bitcoin hakimiyeti yada pazar baskınlığı, şu anda Bitcoin satın alıp elinde tutan kripto para birimi piyasasında bulunan toplam insan sayısını temsil eder.

Bitcoin baskınlığı, daha fazla insan Bitcoin aldığında veya basitçe tutulduğunda yükselir ve artan miktarda insan Bitcoin’lerini fiat veya altcoin’ler için sattığında azalır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz