single-image

Mastercard Kripto Para Birimlerini Entegre Etmeyi Düşünüyor

Mastercard sahiplerinin ödeme devi aracılığıyla Bitcoin (BTC) cüzdanlarına erişebilecekleri bildiriliyor. Dünyanın en büyük finansal hizmet sağlayıcılarından biri olan Mastercard, kripto para birimlerini ürünlerine entegre etmeyi düşünüyor. CNBC’ye göre, Bitcoin (BTC) cüzdanlarını, sanal para birimlerinde ödül kazanan kredi ve banka kartlarını ve kullanıcıların puanları kriptolara çevirebilecekleri sadakat programlarını içereceği bildiriliyor.

“Tüm ortaklarımıza, yaptıkları her şeye kripto hizmetlerini daha kolay ekleme olanağı sunmak istiyoruz. Mastercard’ın Dijital Ortaklıklardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sherri Haymond, CNBC ile yaptığı röportajda, bankalar, fintech’ler veya tüccarlar olsun ortaklarımız, müşterilerine Baktt platformuyla entegrasyon yoluyla kripto para birimi satın alma, satma ve tutma olanağı sunabilir. Entegrasyon , bu amaç için saklama hizmetleri sunmaya ayarlanmış bir kripto firması olan Bakkt ile düzenlenen bir ortaklıktan sonra mümkün olacak .

Bu aşamada herhangi bir ek ayrıntı açıklanmasa da, teklif muhtemelen CNBC tarafından önerildiği gibi ilk olarak ABD merkezli kullanıcılara sunulacak. Ödeme devine göre, dünya çapında 20.000’den fazla finans kurumuyla da ilişkisi olan 2,8 milyar Mastercard sahibi var.

Bitcoin’in geçen hafta 66.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla kripto piyasalarında görülen güçlü bir boğa koşusunun ortasında geldi . Şimdi, BTC yaklaşık 63.209 dolardan el değiştiriyor. Ayrıca Mastercard’ın Ethereum (ETH) gibi diğer kripto para birimlerini dahil etmeyi planlayıp planlamadığı henüz bilinmiyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz