single-image

Bitcoin Ödeme Sistemi BitPay, Kötü Piyasaya Rağmen 1 milyar ABD Doları İşlem Gerçekleştirdi

Önde Gelen Bitcoin ödeme işlemcisi BitPay , geçen yılki pazar düşüşüne rağmen,Yeni müşteriler ve kripto para birimlerini de ekleyerek, 2018’de yine 2017 yılında olduğu gibi art arda 1 milyar ABD doları tutarında işlem gerçekleştirmeyi başardı.

Şirket , Dish Networks , HackerOne ve Ohio Eyaleti gibi yeni müşteriler ekleyerek işlem ücreti gelirleri için yeni bir rekora ulaştığını iddia ediyor . Ancak, bu gelirini açıklamadı.

BitPay’in kurucu ortağı ve CEO’su Stephen Pair, “Bitcoin’in yüksek fiyat düşüşüne rağmen arka arkaya 1 milyar ABD Dolarından fazla işlem gerçekleştirdi,bu da Bitcoin’in dünyadaki gerçekten önemli ödemeleri çözmek için kullanıldığını gösteriyor” dedi. BitPay Ürün Başkanı, “Bitcoin dünya çapında ağ üzerinde bir etkiye sahiptir ve biz hala Bitcoin ve Bitcoin ekosistemi üzerinde çok fazla yükseliş olacağını düşünüyoruz” diye de ekliyor.

BitPay’in B2B (işletmeden işletmeye) işlemleri, bir önceki yıla göre neredeyse % 255 oranında büyüdüğü için rekor bir yıla sahip oldu ve şirket herhangi bir mali tablo sağlamadan Bitcoin’i kabul etmek için imza attığını belirtti.

Yedi yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteren şirket, ödeme hata oranlarını düşürme konusunda da bir rekor kırdı. Kripto para birimi cinsinden ödeme hataları nedeniyle dolar hacminin % 8’in (Aralık 2017’de) düştüğü, BitPay’in işlenen toplam dolar hacminin % 1’in altına düştüğü bildirildi. Ödeme işlemcisi Bitcoin’e odaklanmış kalmasına rağmen, Bitcoin Cash (BCH) ve ayrıca USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD) ve Paxos Standard Token (PAX) gibi sabit kodlar için destek vermeye devam etmektedir .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz