single-image

Bitcoin Fiyatı Sabah Saatlerinde 8.900 Dolardan Toparlandı 9.450 Dolar Seviyesine Ulaştı

Özellikle piyasalarda cuma günü meydana gelen kırılma Bitcoin ve kripto paralar da etkili oldu. Hızlı bir geri çekilme ile fiyatlar 9.000 dolar seviyesinin hemen üzerinde hareket etti, haftasonu kısmen sakin olsa da genel görünüş düşüş şeklinde olmuştu. Özellikle dünya piyasalarının henüz belirsizlikler içinde olası ve korona virüs covid-19 için çinden gelen ikinci dalga uyarıları piyasalardaki düşüşü körüklüyor.

15 haziran erken saatlerinden itibaren düşüşe geçen Bitcoin 8.900 Dolar seviyesine kadar geriledi, ancak bu gerileme kısa sürdü, fiyat alıcıların baskısıyla önce 9.000 dolar seviyesine ardından amerikan borsalarının açılması ve özellikle Amerikan merkez bankası FED tarafından yapılan yeni bir açıklama ile ateşlenerek hızla 9.450 dolar seviyesine kadar çıktı. Fed bono toplama programını genişletiyor aynı zamanda piyasalara olan desteğine yeni grupları da ekleyerek kararlılığını ortaya koyuyor. Bu haberin hemen ardından Amerikan Borsaları ile beraber Bitcoin de çok hızla olumlu yanıt verdi.

Bitcoin fiyatı şu anda 9.500 dolar seviyesi ve üzeri için hazırlanmakta gibi görünmektedir. Alıcıların 9.800 dolar daki direnç seviyesini yeniden test ederek 10.000 dolarlık kilit seviyeyi kırması beklenti olarak önümüzde.

Ancak Kripto para piyasalarındaki aşırı uçuculuk göz önüne alınarak dikkatli olarak genel piyasa haberlerini ve amerikan ekonomik haberlerini de takip etmekte fayda var.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz