single-image

Bitcoin Madenciliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bitcoin madenciliği Bitcoin organizasyonunun temelidir. Madenciler güvenlik sağlıyor ve Bitcoin işlemlerini onaylıyor. Bitcoin madencileri olmadan, sistem saldırıya uğrayacak ve kırılacaktı. Bitcoin madenciliği belirli bilgisayarlar tarafından yapılır. Madencilerin rolü sistemi güvence altına almak ve her Bitcoin işlemini işleme koymaktır. Madenciler bunu, işlem bloklarını bir araya getirmelerini sağlayan (böylece Bitcoin’in popüler “blok zinciri” ) hesaplamalı bir sorunu ele alarak başarırlar . Bunun için madenciler yakın zamanda yapılan Bitcoins ve işlem giderleri ile telafi edilir.

Yeni bitcoinlerin verilmesi
İşlemleri teyit etmek
Güvenlik
Yeni Bitcoins Vermek İçin Madencilik Kullanılıyor:
Geleneksel para formları – dolar veya euro gibi – ulusal bankalar tarafından verilir. Ulusal banka, ekonomiyi geliştireceğini düşündüğü zaman yeni para birimleri çıkarabilir.

Bitcoin olağanüstüdür. Bitcoin ile madenciler düzenli aralıklarla yeni telafi edilir. Verme oranı kodda belirtilmiştir, bu nedenle madenciler çerçeveyi kandıramaz veya bitcoin’leri hiçbir yerden çıkaramazlar. Yeni bitcoinler oluşturmak için şekil verme kapasitelerini kullanmaları gerekir .

Madenciler İşlemleri Onaylıyor:
Madenciler, Bitcoin ağı üzerinden gönderilen işlemleri bloklarına dahil ediyorlar. Bir işlem güvenli olarak işaretlenmeli ve bir bloğa dahil edildikten sonra tamamlanmalıdır. Bir işlem bir bloğa dahil edildiğinde, resmi olarak Bitcoin’in blok zincirine kurulur. Daha fazla taksit için daha fazla onay daha iyidir.

Madenciler Ağı Güvende Tutuyor:
Madenciler, saldırmasını, değiştirilmesini veya durmasını zorlaştırarak Bitcoin ağını güvende tutuyor. Madencilerin madeni ne kadar fazlaysa, sistem o kadar güvenlidir. Bitcoin işlemlerini tersine çevirmenin en iyi yolu, sistem karma kontrolünün% 51’inden fazlasına sahip olmaktır. Çok çeşitli madenciler arasında yayılmış olan hash kontrolü Bitcoin’i korur.

Bitcoin Madencilik Havuzları Nedir?
Maden havuzları, madencilerin daha düzenli madencilik ödemeleri almalarını sağlar. Bir havuzdaki farklı madencilerle bir araya gelerek, madencilerin mümkün olduğunca sık bloklar keşfetmesine olanak tanır.

Madencilik havuzları nasıl yardımcı olur?
Bir maden havuzuna katılarak, havuzdaki karma oranları sunulmaktadır. Havuz bir blok bulduğunda, havuza eklenen karma oranının yüzdesi ışığında bir ödeme alırlar.

Nasıl Bitcoins Mine?
Bitcoin madenciliğinin çoğu, ucuz elektrik bulunan geniş depolarda yapılmaktadır. Dürüst olmak gerekirse: çoğu kişi bugün bitcoinlere sahip değil.

Madencilik Bitcoins için Adımlar
Adım 1: Bitcoin Madencilik Donanımını Alın:
Bir ASIC madenci olmadan maden yapma kapasitesine sahip olmayacak. ASIC madencileri, madencilik bitcoinlerinin tek amacı ile çalışan özel bilgisayarlardır.

Adım 2: Bir Maden Havuzu Seçin:
Biri madencilik ekipmanını aldığında, bir maden havuzu seçmek zorunda. Madencilik havuzu olmadan, tek başına bir blok bulma ihtimaline karşı madencilik ödemesi yapılabilir. Buna yalnız madencilik denir.

Adım 3: Bitcoin Madencilik Yazılımını Alın:
Bitcoin madenciliği programlaması, madencilik ekipmanlarını kendi tercih edilen madencilik havuzlarına yönlendirebilir. Birinin hash oranını havuzda göstermesi için ürüne ihtiyacı var.

Android veya iOS’taki Mine Bitcoin’lere uygulanan en etkili yöntem

Herhangi bir Android cihazda bir bitcoin mayın olabilir. Crypto Miner veya EasyMiner gibi bir uygulama kullanarak, bir bitcoinler veya başka bir madeni para mayın olabilir. Ancak mobil platform üzerinden kazanç bir yılda bir kuruştan daha az olacaktır.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Çalışır?
Bu resimsel gösterim çalışmayı anlamak için yararlıdır:

1) Harcama: Yeşil müşterinin Kırmızı müşteriden birkaç ürün alması gerektiğini varsayalım. Yeşil, Kırmızı’ya bir bitcoin gönderir.

2) Duyuru: Green’in cüzdanı Red’in cüzdanına bir bitcoin taksitini bildirir. İşlem olarak bilinen bu veri, Green’in cüzdanıyla ilişkilendirilen aynı sayıda Tam Düğüme iletilir – genellikle 8. Tam düğüm, tüm blok zincirinin mevcut bir kopyasını tutan nadir bir işlem aktarma cüzdanıdır.

3) Yayılım: Bu noktada Tam Düğümler, Green’in bekleyen diğer işlemlere karşı harcamasını kontrol eder. Herhangi bir ihtilaf yoksa (örneğin, Green tam olarak Red’e ve üçüncü bir müşteriye aynı göndererek hile yapmaya çalışmadı), tam düğümler işlemi Bitcoin organizasyonu üzerinden iletir. Şimdi, işlem henüz Blockchain’e girmedi. İşlem onaylanmadan önce Red, Green’e herhangi bir ürün göndererek risk oluşturabilir. Peki işlemler nasıl doğrulanıyor? Burası orası. Madenciler sahneye girdi.

4) Madencilerle İşleme: Madenciler, tam merkezler gibi, blok zincirinin toplam bir kopyasını tutarlar ve sistemi yakın zamanda bildirilen işlemler için tararlar. Green’in işlemi, gerçekte, tam düğümlerle dağıtılmadan doğrudan bir madenci elde edebilir. Her iki durumda da, bu noktada bir madenci tüm yeni, meşru işlemleri mevcut bloğa sığdırmaya çalışan işler yürütmektedir.

Madenciler, işin bitmesi için birbirleriyle yarışırlar; bu, mevcut bloğu, sistemden geriye kalanların tatmin edici olması hedefiyle “paketlemek” içindir. Worthy blokları, karma olarak bilinen bir Çalışma Kanıtı hesaplama sorununa bir cevap içermektedir. Bir madenci ne kadar fazla kayıt gücü kontrol ederse, karma oranı o kadar yüksek ve mevcut bloğu açıklama şansı o kadar kayda değer.

SHA-256 algoritması, Bitcoin tarafından karma kodunu vermek için kullanılır:

Bu nedenle, karma herhangi bir bilginin kesin olduğunu doğrulamak için bir yaklaşımdır. Bir bloğu açıklamak için, madenciler mevcut bloktaki işlem dışı bilgileri, hash sonuçlarının sıfırın (altına sabitlenmiş olan mevcut zorluğa göre) belirli bir sayı ile başlayacak şekilde değiştirir.

5) Blok Zinciri Onayı: Yeşilin Kırmızıya taksitini içeren bloğu çözen ana madenci, yeni anlaşılan bloğu sisteme rapor eder. Diğer tam düğümler bloğun meşru olduğu konusunda hemfikirse, yeni blok blok zincirine eklenir ve tüm prosedür bir kez daha başlar. Blockchain’e kaydedildikten sonra, Green’in taksitleri beklemeden onaylanmış durumuna geçiyor.

Red şimdi malları Yeşil’e göndermeyi düşünebilir. Bununla birlikte, tüm yeni bloklar, Green’in taksitini içeren blokta katmanlanmıştır, bu işlemi tersine çevirmek zorlaşır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz