single-image

Ethereum (ETH) Nasıl Saklanır?

Ethereum için en etkili depolama nedir merak ettik. Sıcak ve soğuk kripto para birimi depolaması arasında sürekli bir savaş gibi görünen güvenlik ve kullanım kolaylığı, güvenlik ve erişilebilirlik gibi konulara dikkat çekmek istedik. Bütün bunlar ne anlama geliyor?

Sıcak depolama veya çevrimiçi depolama, çevrimiçi bir ağa bağlanan bir yerde depolanan kripto para birimini ifade eder. Bunun en güzel ve yaygın örneği, bir borsadan şifreleme para birimi satın alıp borsadaki bir cüzdanda bu borsada saklamanızdır. Bu harika, çünkü erişimi kolay (özel anahtarınızı kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok ve İnternet bağlantısıyla herhangi bir yere erişebiliyorsunuz) ancak çevrimiçi olmak sizi bazı risklere maruz bırakıyor. Varlıklarınızın bir ağa bağlı olması, fonlarınızı çalabilecek kötü aktörler ve bilgisayar korsanları tarafından erişilebilecekleri anlamına gelir. Dahası, bir kaç borsa örneğinde, borsa hacklenirse giderse ne olur? Öyleyse paranıza ne olacak.

Soğuk depo veya çevrimdışı depolama , fiziksel cüzdanlarda, sabit sürücüde ve hatta cep telefonlarında çevrimdışı olarak saklanan kripto para birimini ifade eder . Bu harika, çünkü tek başına şifreleme para biriminin güvenliğinden siz sorumlusunuz. Cüzdanınızı başkasına (ve tabii ki özel anahtarınız) vermeyeceğinizi varsayarsak, kimse bu varlıklara erişemez, bu da esasen hack geçirmez oldukları anlamına gelir (bazı istisnalar hariç).

Bununla birlikte, soğuk hava depolarının bir dezavantajı, varlıklarınızın yalnızca bir yerde bulunmasıdır. Fiziksel bir cüzdanda olduğu gibi, para sadece tek bir yerde saklanır, bu nedenle cüzdanı kaybederseniz paraya olan erişiminizi kaybedersiniz. Aynı şekilde, özel anahtarınızı unutursanız, cüzdanınızda depolanan fonlara erişiminizi kaybedersiniz – gerçekten çok büyük risk.

Bu yüzden ikisi arasındaki savaşın bu kadar çekişmeli olması, iki tarafın da açık avantajları ve dezavantajları var, bu yüzden, soru sorulur, Ethereum’unuzu nasıl saklamalısınız ? Bu gerçekten sana kalmış. Uzun süre bekletip yatırım yapıyorsanız, dikkatli olmanız ve cüzdanınıza bakmanız gerektiğini hatırlamanız gerekmesine rağmen, soğuk hava deposu çözümdür. Kısa, hızlı ve dürtüsel yatırımlar için çevrimiçi ortamda en iyi şekilde tutulabilir, özellikle FIAT’a geri dönüyorsanız ve kısa bir sürede para çekiyorsanız, bu sayede nerede olursanız olun ve nerede dikkatli olursanız olun hemen anında anında para kazanabilirsiniz. taktiksel yatırımlar, hatırlamanız gerekmesine rağmen, fonlarınızı çevrimiçi ortamda bulundurmak bir risk unsuru oluşturuyor. her koşulda dikkatli olmanız gereklidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz