single-image

Bitcoin 100 Milyar Dolarlık Piyasa Değeri ve 5500 Dolar’a Yükseldi

Kripto piyasaları için oldukça iyi bir zaman. Bazıları 2017 boğa yarışına işaret ediyor olsa da, ancak Nisan 2019’un aynı zamanda bir mini boğa koşusuna dönüştüğüne şüphe yok.

Bitcoin, ayın 4100 dolar civarında başladığını ve ayın ilk haftasında bazı önemli kazanımlara neden olduğu bildirilen gizemli bir siparişle başladı . Kripto para biriminin neredeyse aynı anda düşmesini bekleyenler, 23 gün içinde ne kadar büyüme gerçekleştiği konusunda hayal kırıklığına uğradılar.

Bitcoin, tartışmalı Bitcoin Cash Hardfork’un pazar çökmesine sebep olmadan önce 15 Kasım’da en son görülen rakam olan 5590 Dolar’la el değiştiriyordu .

Bu noktada, 2018’in çoğu için tutulan 6000 dolarlık desteğin üstündeki bir yer için Bitcoin’e (BTC) işaret edenler yanlış çağrı yapmıyor olabilir.

Şu an Bitcoin etrafındaki yükseliş hissi ile heyecanlanmak kolay olsa da, büyük kripto para biriminin 100 milyar dolara varan bir borsa verisi görmek için Kasım ayında aynı döneme geri dönmeniz bu şekilde değerlendirmemiz gerekir.

Bitcoin piyasa değeri şu sıralarda 98,3 milyar dolar olarak gerçekleşti ve sadece 100 milyar doları aşmak için mevcut alım baskısını önümüzdeki birkaç saat boyunca sürdürmesi gerekiyor. Bu yüksekliğe ulaşmak, aynı zamanda Coinmarketcap’in verilerine göre % 53.2 olarak verdiği kripto pazarı baskınlığı güçlenmektedir.

Kripto pazarının geri kalanı yani altcoin piyasası % 46,8 baskınlığa sahiptir ve bu da toplam pazar sınırını basında 184.9 milyar dolara kadar çıkarmaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz