single-image

Fransa Vergisiz Kripto Para İşlemlerini Duyurdu

Fransa, vergisiz kripto para birimi işlemleri politikasını açıklayarak Portekiz’e katılmıştır. Fransız hükümeti, kripto-şifreli ticaretin vergilendirilmeyeceğini resmen açıkladı. Bununla birlikte, kripto para birimleri fiat döviz cinsinden alınıyorsa vergiler uygulanacaktır. Ayrıca, Fransa kripto para birimleri üzerinden yapılan alımlar için katma değer vergisi (KDV) alacaktır.

Şimdi ve gelecek Birçok ülke blok zincirleme teknolojisinin ve kripto para birimlerinin değerini anlayacaktır. Ancak son on yıldaki kripto para biriminin yolculuğundan faydalanamadılar. Önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, Ocak 2009’da hepsinin önünü açtı. O zamandan beri kripto para birimleri uzun bir yol kat etti. Başlangıçta, para aklama ve terör finansmanı için Ponzi programları veya araçları olarak muamele gördüler. Ancak, şimdi, dünyanın geleceği ödeme sistemi olarak kabul edilmekte, dünya görüşü önemli ölçüde değişti.

Fransa ve Portekiz kripto para birimlerini desteklemektedir ve yatırımcıları beklemektedir. Her iki ülke de vergisiz kripto para birimi işlemine sahiptir. Fransa fiat kullananlara vergi uygulamayı seçerken, Portekiz kripto ticaretini vergi almamayı seçti.

Fransız maliye bakanı Bruno Le Maire bir duyuru yaptı. Bruno daha önce Facebook’un kripto parası Libra için bir uyarı yapmıştı. Bruno, Libra’nın gelişimini durdurmak istiyor ve Avrupa Merkez Bankası’nı (ECB) kendisine destek vermeye çağırıyor .
Vergisiz Kripto Para Birimi İşlemleri ve Bu hamlenin arkasındaki sebep nedir? Kripto para birimlerini destekleyen ülkeler, dünya genelinde pek çok insan daha “kripto farkında” hale geldikçe büyük faydalar elde edebilir. Ayrıca, kripto paraların büyümesini sağlamak için gerekli adımları atmaya istekli olmayan ülkeler kendilerini “kripto yarışında” geride bulabilirler.

Bruno ayrıca ECB’nin dijital para birimi başlatma planını da görüştü. Birden fazla ülkenin tek bir kripto para birimini destekleyememesi açıktır, her ülke sadece kendi dijital para birimlerini geliştirecektir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz