single-image

Tesla Bitcoin Yatırımından Ciddi Kazanç Elde Ediyor

Tesla, geride kalan Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Bu şok edici haber Bitcoin için bir fiyat rallisinin işaret fişeği oldu. Tesla yapmış olduğu bu yatırımın sonucu olarak şu ana kadar neredeyse 1 milyar dolar kazanç etmiş durumda.

Belki de Tesla, 2020’de araba satmaktan elde ettiğinden daha fazla parayı Bitcoin yatırımı yaparak kazanmış gibi görünüyor. Tesla’nın aldığı bu yatırım kararı farklı tepkilerle karşılandı, fakat Bitcoin fiyatını yeni zirvelere götürme ye büyük etkisi oldu .

Daha fazla kurumsal firma Elon Musk’ın şirketinin belirlediği yolu izlemeye çalışıyor. Tesla, Bitcoin’e tutunmaktan büyük bir kar elde ettiği için şu anda fiyat rallisinin en çok kazananı olmuş gibi görünüyor.
Elon Musk, düzenli tweet’leri aracılığıyla kripto para birimleri, özellikle Bitcoin ve Dogecoin için defalarca destek mesajları yayınlıyor , bir kripto dostu olduğunu her fırsatta gösteriyor.

Tesla’nın Bitcoin yatırımı yoluyla tam olarak ne kadar kar elde ettiğini hesaplamak oldukça zor, satın alma işlemini yaptığı zaman tam olarak bilinmiyor. Birçok analist, Tesla piyasaya girdiğinde ortalama Bitcoin fiyatının 31.210 dolar olduğunu tahmin ediyor. Bitcoin 60.000 dolar seviyesinde, bu şekilde bir hesap yapıldığı zaman 1 milyar dolardan fazla kar elde ettiğini görmek mümkündür.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz