single-image

Nike CryptoKicks Blockchain Uyumlu Spor Ayakkabılar

Spor ayakkabılarına “kriptografik olarak güvenli kripto özellikler” eklemek için patent başvurusu yaptıktan sonra Nike, ürünlerinde blockchain teknolojisini kullanmaya hazırlanan en son marka olarak karşımıza çıkıyor.

Muhtemelen blockchain hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur. Teknolojiyi gittikçe daha fazla markanın ürünlerinde uygulamaya başladığını bile duymuş olabilirsiniz. Nike bu yönde ilerleyen en son markadır ve fiziksel ürünlerine kriptografik olarak güvenli özellikler eklemek için bir patent başvurusunda bulunmuştur.

Blockchain özelliklerini uygulayarak, Nike’ın amacı, ürünlerinin orijinalliğini ve sahipliğini doğrulamaktır. Bu yeni uygulama, Nike’nin özel “CryptoKicks” hattında satışa sunulacak. Söz konusu patent Nisan ayında gönderildi ve henüz lansmanı hakkında bir haber bulunmuyor.

En son haberlerde Nike’ın ürünlerini Amazon’dan çekeceğini ve iki yıl önce yapılan anlaşmayı iptal edeceği duyurulmuştu. Resmi olarak, perakende stratejisindeki bir değişiklik nedeniyle bunun gerçekleşmesine rağmen, Nike’nin Amazon’daki sahte Nike ürünlerini takip edip onlarla uğraşmak zorunda olması da etkili olmuş olabilir.

“CryptoKicks” ile Nike, yalnızca blockchain destekli sahiplik doğrulama teknolojisini taşıyan ürünlerin orijinal olmasını sağlamak ve doğrulamak için belirleyici bir adım atıyor. Marka için geleceğe dönük büyük faydalar getireceği düşünülüyor.Bu kesinlikle onu kullanmanın yeni bir yoludur ve belki de sahte ürünlerle problemi olan diğer ünlü markalara yardımcı olabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz