single-image

Bitcoin (BTC) Karma Hızı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Tırmanıyor

Bitcoin son günlerde fiyatlarında bazı inişler ve çıkışlar yaşıyor, ancak BTC karma oranı Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC karma oranı artmaya devam etti ve tüm zamanların en yüksek seviyesi 100 milyon TH / s nereyse ulaşmak üzere.

Bitcoin’in hash oranı 94.779.758 TH / s’lik yeni bir seviyeye ulaştı ve karma oranı 100 milyon TH / s’lik noktaya gidiyor gibi görünüyor. Haşrattaki bu artış, geçen yılın aynı dönemine göre % 66’dan fazladır ve büyüme oranı Aralık 2018’in 32 milyon TH / s’nin düşüklüğünden Aralık’ta % 196 civarında artmıştır.

Bu artan karma oranı, madenciler tarafından sağlanan ve ağın sağlığı için bir gösterge olarak çalışan Bitcoin ağının işlem gücünü ortaya koyar.

Daha yüksek bir hash oranı, daha güvenli bir ağın ve daha düşük maliyetli olacağının bir göstergesidir. Kötü niyetli grupların Bitcoin blok zincirini kontrol etmek için şimdi çok fazla kaynağa ihtiyacı olacağı anlamına da gelir. Karma oranındaki bu artış, bitcoin madenciliği pazarına yeni madenlerin girmesinden kaynaklanıyor.

Dünyanın her yerinden şirketler ve bireyler ASIC madencilerini ağa bağlayarak madencilik sürecine aktif olarak katılıyorlar. Bu madenciler işlemlerin gerçekleştirilmesi ve ağın daha güvenli hale getirilmesi için ödüllendirilmektedir.

Karma oranı, kripto para biriminin arkasındaki temel ilkelerden yalnızca biridir. Bu kripto para biriminin başarısının ardındaki diğer temel hususlar işlem sayısı ve aktif adres sayısıdır.

Tanınmış bir Bitcoin yatırımcısı olan Max Keizer, Bitcoin’in 100 milyon TH / s’de nasıl gittiğini tweetledi . Ayrıca bu fiatlara tahsis edilmiş merkezlerin BTC kara deliğine çekileceği için fiat para birimleri için nasıl bir problem olacağını da ekledi.

Her bir blok madencilere işlerine göre kendilerine ayrılmış olan 12.5 BTC ödülünü verir. 2020 Bitcoin ödülleri yarıya indirdiğinde ödül blok başına 6.25 BTC’ye düşecek.

Bitcoin hash oranındaki bu ani artış, madencilerin Bitcoin’in gelecekteki fiyatı ile ilgili beklentileri ile ilgili olabilir. Ödülün düşmesiyle, madencilerin zorluğu artacak ve madencilerin rekabetçi kalmasına yardımcı olmak için Bitcoin’in fiyatı yükselmeli.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz