single-image

Bitcoin, Sadece Bir Saatte Neredeyse 600 Dolar Değer Kaybetti

Bitcoin 10,300 Dolar seviyesinde sabit bir gün geçirdikten sonra, sadece bir saatten daha kısa bir süre içinde 500 doların üzerinde bir değer kaybettiği için kripto para birimi topluluğununda panik meydana getirdi.

Kripto piyasasında lider kripto para şu an 9.700 Dolar seviyesinde işlem görerek USD karşısında % 4.28 değer kaybettiğini gösteriyor. Bu durum, bugünün işlem seansının bitiminden önce hızlı kar yapmak isteyen kısa vadeli yatırımcılar için pek iyi bir haber değil.

Bugünkü düşüş, BTC’nin 10 dakikadan daha az bir süre içinde 700 Dolar kaybetmesiyle değerini 9400 Dolar ‘a kadar düşürdüğü son ayın 27’sinde gördüğümüz aynı kalıbı izledi. Birkaç gün sonra, fiyatın 11.000 doların üzerine çıktığını görmüştük.

Beklendiği gibi, pazarın geri kalanına Bitcoin ani hareketi , tüm önde gelen altcoinleri son bir saat içinde % 5 ila 10 arasında önemli kayıplar vermesine sebep olan aşağı önlü hareketler izlendi.

Ethereum ve EOS ikiside % 8.15 ve % 8.54 değer kaybederek durumdan fazlasıyla etkilendi ve bu da fiyatlarını ETH cephesinde 172 Dolar ve EOS için 3.26 Dolar seviyesine getirdi.

Piyasaya genel bir bakış, ilk 100’ün hemen hepsinin dipten sadece birkaç kripto para hariç kırmızı renk alarak düşüş trendinde olduğunu gösteriyor. Kripto para birimleri için toplam piyasa değeri, ani düşüşün ardından 251 milyar dolara geriledi.

Bu arada Bakkt , 6 Eylül’den başlayarak müşterilerinden Bitcoin depozitosu almaya başlamak üzere deposunu açacağını duyurdu .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz