single-image

HTC Exodus 1S Model Akıllı Telefonunu Tanıtıyor

Sürpriz bir duyuruda HTC’den geldi, tam bir Bitcoin düğümü çalıştırma özelliğine sahip olacak olan yeni Exodus model akıllı telefon ile ilgili bilgileri ve özelliklerini yayınladı.

Akıllı telefon endüstrisinde HTC markası Apple veya Samsung ile aynı seviyede olmayabilir , ancak seviyesini yükseltmek için blockchain teknolojisinin ortaya çıkan popülerliğinden yararlanmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Tayvan merkezli elektronik üreticisi, amiral gemisi niteliğindeki modeli Exodus 1 akıllı telefonunu piyasaya sürdüğü geçen yılın ekim ayında bu hedefe ulaşmak için ilk adımlarını attı. Exodus 1 içeri ödeme seçeneği ile piyasaya çıktı ilk kripto para savunucuları Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) arasında ilgi topladı .

Forbes , Exodus 1S’in kripto para cinsinden ödeme seçeneklerinin benzer olduğunu, Litecoin (LTC) ve potansiyel olarak 250 ila 300 dolar arasında değişen bir fiyat için potansiyel olarak başka kripto para birimi seçeneklerinin olacağını bildiriyor. 1S, HTC’nin web sitesinde 749 € karşılığında satılan orijinal Exodus ile karşılaştırıldığında çok daha uygun fiyatlı olacak gibi.

HTC Exodus 1S, önceki modeline benzer yerleşik Zion kasası aracılığıyla BTC, ETH ve LTC’yi saklama yeteneğine sahip olacak ve aynı zamanda entegre bir Opera tabanlı tarayıcı ve Blockfolio uygulamasını da içerecek.

En dikkat çekici ve heyecan verici güncelleme, telefonun tam bir Bitcoin düğümü çalıştırma kabiliyetidir ve BTC işlemlerini doğrulamak için yerleşik yeteneklere sahip ilk akıllı telefon olmasını sağlıyor.Son verilere göre, operasyonda 9,134 Bitcoin Core düğümü var.

HTC’den Phil Chen, bu özelliğin belirttiğinin önemini vurguladı:

“Bir düğümü çalıştırmak, muhtemelen ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olduğu için blok zincirinin en önemli kısmıdır, her biri bloğun her işleminin yetkili doğrulayıcısı olarak hareket eder.”

Düğümlerdeki bir artış, Bitcoin ağını herkes için daha da güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Eski usta kripto para kullanıcıları, donanım cüzdanları gibi diğer ucuz ve daha güvenli seçenekler olduğunda fonlarını akıllı telefonlara kaydetme konusunda hala kararsızdır. Ancak, tam bir Bitcoin düğümünü cebinde çalıştırma yeteneği Exodus 1S’in gerçekten parlamasına izin veren bir özellik olabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz