single-image

Bitcoin Fiyatı Çok Sert Düştü

Finansal piyasalar geride kalan saatler içinde önemli bir darbe aldı ve bunun nedeni birçok analist ve yorumcu tarafından COVID-19’un hızla yayılmasına neden oldu.

Hafta sonu boyunca, kripto para piyasası, küresel salgının başlangıcından bu yana tartışmasız en önemli isabetini aldı. Aynı zamanda, borsa daha fazla satış görmeye devam ederken, geride kalan ponzi olan plustoken tarafından satılan ciddi miktardaki Bitcoin’ler, petrol fiyatları tüm zamanların en düşük seviyelerine geriledi.

Coinmarketcap verilerine göre, 237.1 milyar ABD Doları değerinde olan kripto para piyasası, Dijital paraların tüm değerinde yaklaşık 26.43 milyar dolar kaybetti .

Gün ilerledikçe, kripto piyasası düşmeye devam etti ve satışların arttığını gördü. Dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), aynı saatte 24 saat içinde% 10’un üzerinde düşerken, Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Ripple (XRP) gibi kripto paralar çok ciddi kayıplar sergiliyor.

Dijital para birimi fiyatlarındaki muazzam değişiklikler, çoğunlukla uçucu oldukları biliniyorsa, oldukça sıra dışı değildir. Bitcoin kayıplarına rağmen, hala yıllık grafikte% 9 civarında olduğunu belirtmek gerekir.

Kripto pazarındaki gelişmenin uluslararası petrol kıyaslamasından sonra geldiği bildiriliyor. Brent ham vadeli işlemleri, Şubat 2016’dan bu yana en düşük seviye olduğu söylenen bir varil için% 30 düşüşle 31.02 $ ‘a geriledi.

Öte yandan, Japonya ve Hong Kong’daki borsalarda da keskin bir düşüş kaydedildi. ABD hisse senetleri bugün ticaretin başlangıcında dik bir düşüş gösterecek olsa da, Federal Rezerv piyasayı kurtarmak için faiz oranlarını azalttı .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz