single-image

Bitcoin Madencilik Zorluğu Zirveye Çıktı

Bitcoin Madencilik Zorluğu % 11 Arttırdıktan Sonra Yeni Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı. Bitcoin ağındaki madencilik zorluğu son zamanlarda amiral gemisi kripto para biriminin fiyatının artmaya devam ettiği bir zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmıştır. Bu, bazılarına göre, madencilerin BTC’ye yatırım yaparak karlarını daha fazla madencilik ekipmanına yatırdıkları anlamına gelebilir.

BTC.com verilerine göre , madencilik zorluğu son zamanlarda % 11,26 artarak, geçen yılın ekim ayında kaydedilen rekorun 7,45 trilyon seviyesine yükseldiği zamanın üzerinde 7,4 trilyon seviyesine yükseldi. Benzer şekilde, kripto para birimi hashratı istikrarlı bir şekilde büyüyor ve şu anda 53 EH / s’nin üzerine ulaşmış durumda.

CoinMetrics’in verileri, kripto para birimi madencilerin, marjlarını daha büyük madencilik ekipmanlarına yatırdıklarını, amiral gemisi kripto para biriminin güvenliği ve sürdürülebilirliği üzerine bir yatırım yaptıklarını gösteriyor gibi görünmekte.

Son zorluk düzeltmesi, Bitcoin ağının % 10’dan biraz daha fazla bir artış gösterdiğini gördüğü geçen yılın Aralık ayından bu yana en yüksek seviyedir. Bitcoin madenciliği zorluğu her blokta 10 dakikada sabit kalması için her 2.016 blokta kabaca iki haftada bir ayarlanır.

Bir sonraki zorluk düzeltmesinin, ağı 8,25 trilyon seviyesinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarması bekleniyor. Özellikle, zorluk BTC’nin fiyatı ile birlikte artmaya devam ediyor. CryptoCompare verileri , kripto para biriminin son 24 saatlik periyotta % 3.6, son 30 günde % 57.8 arttığını göstermektedir.

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz yılın Aralık ayında 3.200 Dolar’a düşmüştü ve şu an 8.600 Dolar’ın üzerinde işlem görmekte ve neredeyse üç kat artış olduğu ortadadır. Kripto para birimi bu yıl 9.000 Dolar işaretini geçti, ancak fiyatın kısa bir süre sonra % 10 düştüğünü hatırlatmak gerekir.

Son zamanlarda, milyarder yatırımcı Mike Novogratz, BTC’nin yakın zamanda 7.000 ila 10.000 Dolar arasında olabileceğini inandığını belirtti . 18 ay içinde 20.000 Dolar’ı vurur.
Bitcoin madencileri açısından bitcoin halen oldukça karlı gibi görünmekte, bu durumda yeni madencilik ekipmanlarının sürekli olarak eklenerek bitcoin ağının büyümesi kaçınılmazdır. Tabi bu durumda bitcoin madencilik zorluğunun da artması muhtemel olmaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz