single-image

Bitcoin Madencileri Günlük 50 Milyon Dolar Kazanıyor

Bitcoin madencilik gelirleri, BTC’nin yılbaşından buyana neredeyse % 100 değer kazanmasının ardından hızla yükseliyor. Kripto analitiği ve zincir içi pazar analizi firması Glassnode tarafından yayınlanan son verilere göre, Bitcoin madencileri son 30 gündür ortalama olarak günde yaklaşık 50 milyon dolar kazanıyor.

Glassnode , 2020’de Bitcoin madencilik firmalarının günde yaklaşık 12 milyon dolar kazandığını belirttiği raporunda ayrıca BTC madencilerinin en son birikim trendini de vurguladı. Dünyanın en büyük kripto para birimi şu anda 1.06 trilyon dolardan fazla piyasa değeri ile 57.000 dolara seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin madencilerinin satış yapmak yerine birikim yapmakta olduklarının da vurgulandığı raporda bir çok dikkat çeken veri bulunmakta. Bitcoin madenciliğinin arkasındaki bazı temel konular vurgulandı. “Bitcoin’in ortalama hash oranı yeni bir ATH’ye ulaştı ve tarihte ilk kez günlük ortalama 178 exahash / sn’yi geçti. Madenciler makineleri çalıştırmaya devam ediyor, hash oranı arttı, ”. Bitcoin’in pazar hakimiyetinin% 56’nın altına düşmesinin nedenine rağmen, BTC’nin genel zincir içi aktivitesi 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin önemli ölçüde üzerine çıktı .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz