single-image

ABD Genel Hizmetler İdaresi (GSA) Müzayede ile Bitcoin Satıyor

ABD Genel Hizmetler İdaresi (GSA), yaklaşık olarak 500.000 dolarlık bir Bitcoin müzayedesi düzenlemeyi planlıyor. 23-26 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleşecek müzayede, GSA’nın müzayede kolunun bu yıl yapacağı üçüncü müzayede olacak.

GSA, yönetim araçlarını, ekipmanlarını satmak için müzayedeler de yapıyor. Bu yıl 15 Mart’ta 0.7501 Bitcoin piyasa fiyatının 9.000 dolar üzerinde satıldığı ilk BTC müzayedesini düzenlemişti. Daha sonrasında 29 Mart’ta 6.79 BTC’nin yaklaşık 400.000 dolara satıldığı bir başka açık artırma yapıldı.

Kripto meraklıları ajansın nasıl ve ne şekilde Kripto paralara sahip olduğunu merak ediyor, ancak bitcoin’lerin kaynağı açıklanmadı. GSA’nın Federal Satın Alma Servisi Bölgesel Komiseri Thomas Meiron bir basın açıklamasında şunları paylaştı: “Kripto para birimi, kesinlikle GSA Açık Artırmaları platformumuzda halka açık satışa sunulan en eşsiz öğelerden birisi, ve buna teklif verenlerimizin heyecanı göz ardı edilemez.”

ABD hükümeti, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri konusunda çok kararlı. Devletin mülk yönetimi birimi Bitcoini müzayedelerine dahil ettiğine göre, hükümetin Bitcoin’i bir yatırım varlığı olarak kabul etmeye başladığının bir işareti olarak düşünenler var peki öylemi? GSA bu tür ayrıntıları halkla tartışmaktan kaçınmakta, ancak zaman gelişmeleri bize gösterebilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz