single-image

Bitcoin (BTC) Son Değer Artışındaki Bazı Sebepler

Bitcoin (BTC) bu yılki değerinin nereyse iki katından fazla artmasına rağmen, bazıları nedenini açıkça gösteremiyor. Bunun sebeplerinden biri, pazar lideri kripto para birimini çevreleyen söylentiler, veri analiz firması Indexica tarafından yapılan bir metriğe göre kripto paranın olgunlaşması olabilir. Temelde, ilk şifreleme para birimi olan Bitcoin artık “büyüdü” denilebilir.

Bitcoin’in bu yılki hızlı yükselişi biraz güvensizlikle karşılandı. Nereyse bir yıl süren ayı piyasasının ardından, amiral gemisi Bitcoin her zaman olduğundan daha güçlü olarak tekrar sahneye çıktı ve açıkçası birçok analist bunun nedenini anlamak için çabalıyor. Kripto para biriminin yükselişinin arkasındakilerin genel cevabı, basit olarak BTC’nin bir varlık olarak olgunlaştığıdır .

Bitcoin, hakkında süre gelen “organize suç” ile ilgili olduğu suçlamaları ile ilgili kripto para birimi olarak başladı. Ancak, son birkaç yılda, bu izlenim büyük ölçüde değişmiştir.
Indexica yaptığı araştırma neticesinde, bir numaralı kripto para biriminin şu anki yükseliş ivmesini açıklayabilecek üç ana faktörü ana hatlarıyla açıkladı.

Bitcoin hakkındaki yorumlar daha karmaşık hale geldi . Kilit endüstri oyuncuları fikirlerini değiştirdi. Indexica’ya göre, Bitcoin hakkında her zamankinden daha fazla akademisyen ve finans uzmanı konuşuyor.
Bitcoin’in bir ‘aldatmaca’ olmadığı. Bitcoin 2017’de fiyat çöküşünden sonra açıkça yok olmadı ki bu da uzun ömürlü olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in işlemlerinin sadece yüzde birinin, suçlulukla ilgili olabileceği gerçeği, suçla ilişkisinin tamamen ortadan kalktığını gösteriyor. Bu da Uzun vadeli büyüme için iyi bir haber.
Bitcoin hakkında geleceğe yönelik tartışmalar daha yaygın hale geliyor. İlginçtir, Indexica, “geleceğin ölçütüne” bağlı olarak Bitcoin’i çevreleyen dedikoduların değiştiğini keşfetti. Geçtiğimiz zaman konuşulduğundan ziyade, Nisan, Bitcoin tartışmalarının ezici bir şekilde geleceğe yönelik olmaya başladığı kayda değer bir noktaydı . Geleceğe duyulan heyecan, Indexica’nın topladığı verilerde kanıtlandığı gibi güçlü bir ivme içinde hareket ettiğini gösteriyor.

İşte tüm bu olumlu göstergeler Bitcoin’in etkin bir varlık olarak olgunlaştığını söylüyor. Güven inşa ediyor. Bu, 15 Nisan’daki yaklaşık 5000 Dolar’dan şu anki fiyatının 7200 Dolar’a kadar olan fiyatına yaklaşık % 60 oranında artış göstermesinin ayrıca geride bıraktığımız günlerde 8300 Dolar seviyeleri de test edilmiştir tüm bunlara bakıldığı zaman bunlar sebeplerinden birisidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz