single-image

Bitcoin Piyasa Hakimiyetindeki Düşüş Altcoinlerin Geri Dönüşünün Habercisi mi

Bu gün Bitcoin’in pazar baskınlığını azda olsa yitirdiği görülüyor, geçen yıl kripto pazarlarında düşüş hareketi nedeniyle yaşadıkları şoktan geri dönüş yapmaya çalışıyorlar. Bazı analistler, Altkoinlerin bir geri dönüş yapacağına ve Bitcoin ile birlikte yükselen bir yükseliş hareketine devam edeceğine inanıyor.

8 Eylül Pazar günü CoinMarketCap’in analizi, bitcoin’in pazar hakimiyetini kaybetmeye başladığını gösteriyor. Pazar sabahı, bitcoin baskınlığı % 69 seviyesine doğru düştüğü görülmekte. BTC bitcoin 10.525 dolar seviyesinde işlem görüyordu, bu rakam önceki güne başladığından 10.400 dolardan biraz farklıydı ve 24 saat içinde % 1 arttı.

Bitcoin son zamanlarda 10.500 dolar ile 11.000 dolar arasında seyrediyor olsa da, aynı dönemde altkoinler büyük bir zararla işlem görmekte, Bitcoin pazar faaliyetlerinin çoğunu domine ettiği ve fiyat hareketlerine yön verdiği görülmüştür.

Son 24 saat içinde Ethereum, Litecoin, Tron ve EOS gibi önde gelen altcoin’ler bir miktar yükseldi. EOS, dünden bu yana % 11’den fazla kazanarak ilk 100 kripto para birimini geride bıraktı. ATOM % 10, TRX% 9, ETH ve LTC ise son gün içerisinde sırasıyla % 6 ve % 8 kazandı.

Kripto tweeter üzerinde birbirinden farklı görüşler dile getiriliyor. Herkesin diğerlerinden farklı bir bakış açısı var gibi gözüküyor. BTC savunucuları altcoinlerin dipsiz bir çukurun içine düştüğüne ve en aşağıya doğru yöneldiği inandıkça, diğer görüşler ise altkoinlerin dirileceğini ve sonunda çekiş kazanacağını varsayarak, tahmin ediyorlar.

Popüler kripto analistlerinden Max Keizer , “altların hepsi sıfıra gidecek” dedi. Son zamanlarda BTC’nin piyasayı devralacağını ve kripto dünyasına hükmedeceğini iddia ediyor, altcoins için büyük bir düşüş öngörüyor. Max bunu, geçen hafta CoinMarketCap sıralama ölçütlerinin altların fiyatlarının daha da düşmesine neden olacağını bilmesini hatırlattığı bir kaç tartışma yaratan tweet’te biliniyordu.

Öte yandan, popüler kripto etkileyici McAfee, haziran ayının ortalarında yapılan bir tweette altkoin mevsiminin yaklaştığını öngörmüştü. McAfee’ye göre, önceki ayı piyasalarının en çok vurduğu altcoinler, bazıları 10 katına kadar bitcoin’den daha iyi performans gösterebilecekleri için en iyi kazananlar olacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz