single-image

Bitcoin 13.000 Dolar Seviyesinde

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ederken, Lider kripto para Çarşamba sabahı dolar karşısında neredeyse % 7 artış gösterdi. Bitcoin dolar karşısında % 7.1 artışla 12.583 Dolar ( BTC-USD ) seviyesine yükselirken daha önce bitcoin 13.000 Dolar’ı aştı.

Fiyat artışı bu yıl dolar karşısında % 200’e ve bu ay % 50’nin üzerine çıktığını görülmektedir.

SpreadEx’in bir finansal analisti olan Connor Campbell, bitcoin’in “ürüne olan ilgiyi yeniden canlandırdığı ve pazarın daha fazla meşrulaştırılması gibi görünen Facebook’un Libra’yı başlatmasına çok yardımcı olduğunu” söyledi.

Geçen hafta Facebook ve diğer büyük teknoloji ve ödeme oyuncuları konsorsiyumu Libra kendi kripto para birimini başlattı. Gelecek yıl piyasaya sürülecek olan kripto para birimi dünyanın tahmini 1,7 milyar bankasız insanının finansal hizmetlere erişmesine yardım etmeyi amaçlıyor.

Diğer analistler, bitcoin’in son yükselişinin, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının faiz oranlarını düşüreceği yönündeki işaretlerine bağlı olduğunu söyledi. Düşük faiz olasılığı, yatırımcıların başka bir yerde kar elde etmek için arayışta olduklarını ifade ediyor.
Markets.com üst düzey pazar analisti Neil Wilson, “Merkez bankalarından likidite enjeksiyonu altın, tahvil, yen vb. Gibi çeşitli varlıkları zorladı, bu yüzden bitcoin sadece bu makro akımlar tarafından süpürülüyor” dedi.
Deutsche Bank, Çarşamba günü bir notta, “Merkez bankalarının son zamanlardaki dovilliklerinin, yatırımcıların alternatif para birimleri için baktıklarını gördüğü, ancak belki de Facebook’un Libra para birimini ortaya çıkardığı görüldü,” dedi.
Wilson, “Sebep ne olursa olsun, momentum şu anda güçlü.” Dedi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz