single-image

Bitcoin (BTC) Geçen Haftaki Güçlü Yükseliş Sonrası 10.000 Dolar’ın Altında

Lider kripto para yaklaşık 13.879 Dolar’a yükseldikten sonra, Bitcoin’ın hızlı yolculuğu, temmuz ayı ile birlikte kripto para biriminin 10.000 Dolar’ın altına düşmesiyle devam ediyor.

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz haftaki yaklaşık 14.000 Dolar’a olan zirveye göre % 30 düşüşle 10.000 Dolar’ın altına düştü.

Şaşırtıcı yolculuğuna devam eden kripto para birimi, sadece salı günü % 8.1 düşüşle Salı günü 9.717 Dolar’a düştü. Geçtiğimiz Çarşamba günü, kripto para birimi 13.879 dolar’a yükseldi, Kripto para sadece iki saatten az bir sürede 12.000 ve 13.000 dolara çıkmıştı.

Bitcoin aylardır 6.000 Dolar ‘ın altında seyretmekteydi ancak Facebook’un gelecek yıl Libra adında bir kripto parası yaratma planlarını açıklaması ardından yıldızı parladı.

Piyasalardaki diğer kripto para birimleri de düştü. Bir yatırımcı Bitcoin fiyat önümüzdeki günlerde aşağı gideceğini öngördü Pazar günü büyük kısa vadeli satış etkileri yatırımcılar arasında panik yarattı.

Bitcoin geçmişte de büyük dalgalanmalar gördü ve bazı analistler tekrar 20.000 dolar’a çıkacağını ya da 3.000 dolar’a kadar düşebileceğini söylüyorlar. 2017 yılının sonlarında yaşanan olaylar akıllara geliyor, 2018’de büyük düşüşlerden n önce 20.000 Dolar’a yükseldiğini unutmamak gerekir.

Yatırımcılar, Facebook’un kripto para birimlerine girmesini sektöre daha fazla meşruiyet getireceğini umuyorlar. Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, hareketin tüketicileri korumak için daha fazla kontrol ve daha sıkı düzenlemelere yol açabileceği konusunda uyardılar.

İngiltere Merkez Bankasından Mark Carney, Libra’yı temkinli bir şekilde karşıladı . Merkez bankasının İngiltere mali sistemine yeni girenleri destekleyeceğini, ancak Facebook’un en yüksek yasal düzenleme standartlarını yerine getirmesi gerektiği konusunda uyardığını söyledi.

Görünen o kripto para takipçileri için sevindirici günlerin ardından uykusuz günler kapıda. İlerleyen zamanda piyasalar daha fazla netlik kazancaktır, düşüş devam edecek mi yada Bitcoin bir düzelteme gerçekleştirip kendisine 10.000 Dolar civarında bir fiyat yakalayabilecek mi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz