single-image

Bitcoin (BTC), 10.500 Dolara Yaklaştı Altcoinler Hareketli

Bitcoin , hafta ortasında hafif bir düşüşün ardından tekrar artmaya başlamasına rağmen , fiyatlar 10.300 – 10.400 Dolar pozisyonda durdu. Boğalar bir miktar dirençle karşı karşıya kaldıklarında bu bekleniyordu.

Neyse ki, kritik olan 10.000 dolarlık destek pozisyonun üzerinde hala devam etmekte ve Bitcoin bunun üzerinde yükseliş eğilimi görmeye devam ediyor. Altcoinler ise Bitcoin’den daha agresif olduklarını göstermiştir. Son 24 saatte, bazı altcoinler yüksek kazançlar kaydetti. Örneğin, Tron, son 24 saat içinde % 4’ten daha fazla yükselmiştir.

İlk 20’de bazı altcoinler adından söz ettirir hale geliyor. Ethereum classic, son 24 saatte elde edilen en yüksek kazanç olduğunu daha önceki haberimizde bildirmiştik. Bunu yakından takip ederken, basın anında % 6’dan fazla artan IOTA var.

En iyi 10 altcoin Bitcoin ile mücadele ediyor. Ethereum ve XRP, sadece % 2’nin biraz üzerinde bir orana sahiptir ve her ikisi de güçlü bir şekilde yükselişe geçmek ve temel direnç pozisyonlarının üstünde kırılmak için mücadele etmektedir.

Hafta sonlarına gidildiğinde, hafta sonları kripto para birimlerinin en başında ya da sonunda toplandıkları hareketleri görüldüğü için bu değişebilir. Potansiyelleri gösteren altcoinler ile, üst altcoinler yükselmeye başladıklarında Bitcoin’in toplanmasına yardımcı olabilirler.

Bitcoin 10.400 Dolar direncini kırarsa, bir sonraki ana hedef, Bitcoin’in 11.000 dolara ulaşmasını engelleyen 10.700 dolar civarındaki direnç olacaktır. Bitcoin piyasa hakimiyeti % 69’un altında kalırken, günlük işlem 20 milyar dolar civarında.

Düşüş senaryosunun fiyatların 10.000 Dıkar ‘a düştüğünü görmesi bekleniyor, ancak boğalar varlığın bunun üzerinde destek bulacağına bahse giriyorlar. Bu, temelde daha fazla yükselişe neden olurken, hafta sonu boyunca bir miktar yan yönde hareket beklememiz gerektiği anlamına geliyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz