single-image

Bitcoin (BTC) Fiyatları Bugün Akşam Yükselişe Geçti ve 7.200 Dolar Seviyesini Gördü

Bitcoin fiyatları bugün akşam saatlerinde aniden yükselişe geçti, geçtiğimiz bir iki gün içinde son 7 ayın en düşük seviyesine indikten sonra bir iki saat içinde % 10’dan fazla arttı. Kripto para yaklaşık 7.200 dolara kadar yükseldi .

Bu noktada kripto para birimi, bu sabah ulaştığı 7 ayın en düşük seviyesi olan 6.427 dolar ‘dan nereyse % 12.3 yükseliş göstererek kayda değer bir iyileşme gösterdi.

Bir fon yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, bitcoin’in son fiyat artışını anlatırken teknik faktörlere de dikkat çekti.

Bazı analistler bugünkü ralliyi tamamen doğal ve teknik olarak nitelendirdiler.

Bugünkü fiyat dalgalanmalarından sonra şunları DiPasquale, “Bitcoin, hızlı bir sıçrama geri dönmeden önce 7,430 dolar’ı görecek; direnişle karşı karşıya kaldığı ve satışını tetiklediği aman 7,210 dolar’ a kadar değişebilir” dedi.

Fiyat toparlanmasının bu seviyelerden bir düzeltme yapması muhtemeldir ve ilk direnç 7.500 dolar daha sonraki hedef seviye ise 8.000 dolar olacaktır.
Bir defa daha görülmüştür Kripto para piyasası için sadece bir kaç saat çok uzun zamandır. Kısa zaman içinde bir çok şey değişebilmektedir. Değişken ve dalgalı rejim kripto paraları ve özellikle bitcoin’i bir çok tüccar için cazip ve hareketli bir yatırım aracı olarak tutmaya devam etmektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz