single-image

Bitcoin (BTC) Düşüş Sonrası Yükselmesi için Geçerli Sebepler Var

Bitcoin’in son dönemdeki en düşük seviyesine düştüğünü hatırlatması gerekmiyor.Benzer durumlar daha önce de gerçekleşmişti ardından iyileşmeler gerçekleşti. Önümüzdeki yıl BTC’de yaşanan düşüş trendinin tersine dönmesine neden olacak birçok faktör var.

Geçtiğimiz yıl bu yılın başlarında Bitcoin Fiyatı 3.700 dolara kadar düştü ve pazarlar kripto kışı diye adlandırılan uzun bir düşük sezonda kaldı . Bir yıl sonra haftaya % 10 düşüş ile tatil sezonuna yaklaştıkça 6.600 dolar civarında fiyat buluyor. Mevcut piyasa şartlarında herhangi bir kazanımdan önce daha fazla dalgalanma ve düşüş olabilir, ancak 2020’de bir iyileşme olacak ve sektörün genel anlamda güvende olduğu söylenebilir.

Son hafta içerinde yaşanan PlusToken tasfiye edildi. Kripto endüstrisinin en büyük Ponzi programlarından birinin bu yıl pazarlar üzerinde bir etkisi olduğu kabul edildi . Kripto araştırma firması Chainalysis kısa süre önce , Çin dijital cüzdan dolandırıcılığının 3 milyar dolar değerinde kripto para birikimi kazanmış olabileceğini bildirmiştir .

Bu büyük kripto paralar, bu yıl büyük piyasa hareketleriyle aynı zamana denk geldi ve artık bu gibi gelişmeler azalıyor gibi görünüyor. Bunun bir dip kurulduktan sonra iyileşmeye başlayabilecek Bitcoin (BTC) fiyatları üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır.

BTC Halving için geri sayım yaklaşıyor. Halving (madenci ödülü yarılanması) etkinliği kesinlikle küçümsenmemelidir. Daha önce endüstri analisti ‘PlanB’ tarafından işaret edildiği gibi, piyasalar daha önceki Halvinglerde fiyatlardan sonra önemli hamleler yaptı ve bu yine böyle olabilir.

Geri sayıma göre şimdi sadece 5 ay süre içerisinde momentumda bir miktar artış olması gerekiyor .Olayın getirdiği yükselişin ekonomik faktörleri arasında arzda yaşanacak düşüş ve stok / akış oranının iki katına çıkması yer alıyor.
Yatırımcılar ve endüstri gözlemcileri Halvingin, BTC için çok olumlu olacağı konusunda hemfikirler.

Kurumsal yatırımcıların artması ve kurumsal yatırım. Bakkt’ın temel parası olan Bitcoin vadeli işlemleri gibi ürünler kripto varlık için kesinlikle hiçbir şey yapmazken, daha geniş bir projeksiyon sağlarmaktadır.

Bu yıl piyasaya sürülen birkaç yeni kurumsal ürün görüldü ve bu eğilimin gelecek yılda devam etmesi bekleniyor. Öğretim yatırımcıları genellikle riskten daha fazla hassastır ve servetlerini koymak için daha güvenli yerleri tercih ederler. DeFi piyasalarında gözaltına alma veya borç verme gibi daha fazla ürün, 2020’de kripto daha yaygın hale geldiğinden kurumlar için ortaya çıkması muhtemeldir.

Yeni yıl yaklaşırken Bitcoin kan kaybetmeye devam ediyor, ancak geçen yıla göre Bitcoin fiyatlarının neredeyse % 80 arttığı göz önüne alındığında , işler o kadar da kötü değil sonucuna varılabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz