single-image

Bitcoin (BTC) 4000 Doların Üstünde

Son 24 saat içinde, piyasa bir miktar toparlayarak ve son çıkmazı kırarak toparlandı. Dünün geç saatlerinde başlayan dalgalanma, Toparlanmaya isteksiz görünen altcoinlerle başladı.

Ancak, gittikçe daha fazla Kripto para toplanmaya başladığında ve her şeyi tetikleyen önemli miktarlarda toplamaya ve kilit direnç pozisyonlarını kırmaya başladığında Bitcoin (BTC) bu harekete katıldı.

Yükselişten önce, toplam pazar sınırı neredeyse bir hafta boyunca 135 milyar dolara ulaşmak için mücadele ediyordu, şimdi bunun üzerine çıktı ve 140 milyar doların biraz üzerinde.

Tahmin edilebileceği gibi, BTC’nin piyasadaki baskınlığı azaldı. Son birkaç günde yaklaşık % 51 oranında değiştikten sonra, bu baskınlık oranı % 50.6’ya düşmüştür. Altcoins ralli başladığı için, çoğu trader büyük getiri sağladığından yanlarında pozisyon almaya çalıştı. Bu BTC için büyük çıkmazlara neden olabilecek potansiyel bir konuydu.

Bununla birlikte, eğer yükseliş devam ederse ve yatırımcılar bu trendi uzun vadede olduğuna ikna olursa yükseliş devam edebilir. Daha sonra altcoin veya BTC’yi birinin diğerinden daha az güvenli olduğundan korkmadan rahatça tutabilirler.

Şu sıralar BTC, 4,053 ABD Doları ile alınıp satılıyor . Lider Kripto Para, son 24 saat içinde % 3’ün biraz üzerinde toplandı. İlk on kripto para biriminde, bu oran yaklaşık bu sevilerde oldu.

Ethereum ETH gibi bazı Kripto paralar % 6’ya kadar yükselirken, XRP % 3’e kadar yükselebildi. XLM, dün güne yavaş başlayan bir başlangıçtan sonra, bugün % 4’ten fazla artış kaydetti.

Bitcoin (BTC) için bir sonraki kilit hedef şu anda 4,200 dolar olarak beklemekte. Piyasa ne kadar güzel bir dalgalanma görse de ve BTC 4.000 ABD Dolarını aştığında, bir sonraki kilit hedef 4.200 ABD Doları olmakta. Bitcoin bazı güçlü dirençlerle karşılaşmadan önce bu kilit seviyeye ulaştı.

Analistler defalarca BTC’nin 3.700 ABD Doları ila 4.200 ABD Doları fiyat aralığında kaldığını ve yalnızca 4.200 ABD Doları direnç seviyesini kırabilirse yatırımcıların daha uzun vadeli bir yükseliş görünümüne sahip olduğunu belirtti ve artık bu bir sır değil, hemen her takipçi artık bunu anlamış durumda. Peki 4,200 ABD Doları seviyesini kıracak ralli bu mu? Eğer gerçekten de 4,200 ABD doları direncini kırarsa olabilir, ancak bunu başaramazsa 4,000 ABD dolarının hemen altına düşecek gibi görünüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz