single-image

Bitcoin ATM’lerinin Sayısı Dünya Çapında Hızla Artıyor

Bitcoin ATM sayısı 4.000 aşmıştır ve pazar hala hızla büyüyor.

Bitcoin ATM sayısındaki artış ile uğraşan, cryptocurrency işletmeler uyumu öncelik tutulduğu bir dönemde geliyor sıkı bilin Müşteri (KYC) ve Anti-Kara Para Aklama (AML) politikaları.

Bitcoin ATM’lerinde Talepteki Artışın Arkasındaki Faktörler
Kripto ATM’lere olan talebin ve popülaritesinin artması, G20’nin kripto para birimi sektörünü sıkı düzenleyici çerçevelerle düzenleme çabalarıyla örtüşmektedir.

Japonya ve Güney Kore’ye benzeyen çoğu büyük kripto para birimi piyasası, 2017’den beri işlem izleme, kullanıcı gözetimi ve sahtekarlık önleme konusunda yeni politikalar uyguladı.

Bitcoin ATM’leri, hem alıcı hem de satıcıların Bitcoin gibi kripto para birimleri satın almalarını veya satmalarını, minimum tanımlama ve KYC gereklilikleriyle satın alma veya satmalarına izin vererek, kesinlikle düzenlenmiş cryptocurrency borsalarına bir alternatif sunar.

Ancak, özellikle düzenli ve deneyimli kullanıcılar için Bitcoin ATM’lerinde bazı olumsuzluklar vardır. Bitcoin ATM işlemlerinde uygulanan ücretler çoğu durumda yüzde olarak hesaplanmaktadır ve bu durum kripto para birimi döviz işlemlerinden çok daha yüksek ücretlere yol açmaktadır.

Çoğu Bitcoin ATM’si, ATM’lerin kara para aklamada kullanılmasını önlemek için bireylerin bir kerede büyük miktarda Bitcoin almasına veya satmasına izin vermemekle birlikte, alıcılar ve satıcılar için günlük düşük limitlere sahiptir.

ValueWalk ile konuşan Straight Up Capital’in yönetici ortağı Sean Keefe, Bitcoin’in, Bitcoin ATM’lerinin artan talebine katkıda bulunabilecek e-ticaret sektörünün önemli bir parçası olma potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

“E-ticaret bitti. Cryptocurrency gelecek. Overstock.com gibi şirketler sadece Bitcoin işlemleri yapıyor ve Amazon ve Facebook gibi diğer dijital şirketler, savaş sandığının geldiğini biliyor. Tıpkı aol.com’un 90’ların ortasındaki bir marka olduğu gibi, Bitcoin de aynı hizmeti sunacak olan birçok markanın başlangıcıdır. Keefe, herkesin mobil cihazlarında bir Bitcoin seçeneğinin bulunmasından önce yalnızca bir zaman meselesi ” dedi .

Tüm Pazarlarda Popüler Değil
Güney Kore’de, örneğin, ABD, Japonya ve Avrupa ile birlikte en büyük şifreleme piyasalarından biri olmasına rağmen, son iki yılda Bitcoin ATM’lerinin kullanımı azaldı.

Coinplug gibi Bitcoin ATM şirketleri, risk sermayesi şirketlerinden daha önce elde edilen sermaye ile düzenlenmiş bir kripto para birimi değişimi işlemine başlamışlardır.

Bitcoin ATM’lerinin uzun vadeli başarısının anahtarı, işlem ücretlerini düşürmek ve makul dönüşüm oranları sağlamaktır. Ancak, yüksek bakım maliyetleri nedeniyle, bu sorunların önümüzdeki aylarda ele edilip edilemeyeceği belirsizliğini koruyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz