single-image

Bitcoin Arama Sayıları Potansiyel Düşüş Endişesini Artırdı

Bitcoin maximalist ve BlockTV muhabiri olan kripto analisti Joe Saz, hem kısa hem de uzun vadeli tüccarlar için Bitcoin teknik trendlerinin derinlemesine bir analizi için kıdemli Wall Street tüccarı Tone Vays’e katıldı.

Analistler, amiral gemisi kripto’nun bir sonraki hamlesine dair tahminlerde bulunmak için Bitcoin ‘fiyat artışını’ Bitcoin satın alma ‘aramaları gibi diğer göstergelere göre değerlendirmektedir.

Vays diyor ki;
“Bitcoin’in tarihindeki en yüksek aylık ikinci kapanışı yapmak üzereyiz, elbette şu anki fiyattan kapanıyoruz.”

“Temel olarak konuşmak gerekirse, bu ayın hacminin arttığını ve fiyatın yükselmeye başladığını görüyorum. Dediğiniz gibi, aylık olarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşıyoruz. Kısa vadeli hareketli ortalama ile desteklendiğimize benziyor… Ayı piyasasında yükselişe geçebiliriz ve herkesin birikmeye devam etmesinin ve ticaretini durdurmasının zamanı gelebilir. Bence bu masada bir ihtimaldir. ”

Bununla birlikte, Saz ve Vays, Google Trends’in “Bitcoin’i satın al” terimini aradıklarını ve dikkat çekici derecede düşük sonuçlar aldıklarını inceliyor.

Vays, günümüzde yapılan sorgu sayısını, perakende yatırımcıların yaptığı gibi günde yüzlerce ve binlerce yeni abone topladığında önceki bir boğa döngüsünü karşılaştırıyor.

“Bunların hiçbiri olmuyor. Olumlu olarak bakabilir ve ‘Hayır, FOMO yoktur’ diyebilirsiniz. Fiyat biraz yükselene kadar bekleyin ve sonra herkes FOMO’nun içeri girmesini bekleyin. Ama şunu da söyleyebilirsiniz – “manipülasyon” kelimesini kullanmaktan hoşlanmıyorum – ama bunun aynı zamanda Bitcoin’li insanlar olduğunu da söyleyebilirsiniz. Bu, toplumun içinde fiyatla uğraşan, sadece geri bırakmak ve insanları ezmek için yukarı hareket ettiren insanlar. Bu yüzden her iki tarafta da kesinlikle sebepler var. ”

Google Trends grafiğini belirten Vays,
“Sayıların bu kadar düşük olmasını beklemiyordum. Bu tuhaf.”

“Acıklılar. Bunlar, yaptığımız fiyat hareketine göre korkunç sayılardır. Ve şunu söyleyebilirim ki, eğer kaldırabilirseniz – coinmarketcap.com – Bu not almanız gereken önemli bir şey. Paranın nereden geldiği hakkında konuşuyoruz. Bu benim için her zaman büyük bir soru.

Yedi milyon yeni kullanıcı – yalnızca Aralık ayındaki Coinbase kullanıcı hesabı artışı ile ilişkili olan 2017’de belirgin bir Google Trendimiz var. Bu insanlar yüzlerce dolar, onlarca dolar, binlerce dolar ve hatta altı rakamlı dolar satın alıyorlar. Ve bu parabolik tırmanış ile çok tutarlı. Paranın o dönemde nereden geldiğini biliyoruz.

Öte yandan, bu çok spekülatif. Bu, bu kurumsal yatırımcı olabilir mi? Küresel ticaret senaryoları için endişelenen insanlar için yeni bir park yeri olarak radarda Bitcoin olabilir mi? Fiyatı gerçekten dik bir parabolik çalışma olana iten spekülasyon nedir? Bence bir miktar kırmızı bayrak olan bir ayı piyasasından aylar geçtikten sonra 3,000 dolar ile 14,000 dolar arasında kaldık. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz