single-image

250.000 Dolarlık Bitcoin Fiyat Tahmini İçin Düzeltme

Bitcoin fiyatının 2022 yılına kadar 250.000 Dolar’a çıkacağını öngören milyarder yatırımcı Tim Draper, kısa süre önce öngördüğü zaman çizelgesini 2023 yılının ilk çeyreğine doğru uzattı.

Yahoo Finance’in YFi PM’iyle bitcoin ödemelerini kabul edecek bir boks spor salonunun başlatıldığını duyurduğu röportaj sırasında , Grit BXNG, Draper fiyat tahmininde “biraz risk altında olduğunu” belirterek şunları söyledi:

2022 yılına kadar 250.000 Dolar, ve belki de 1. Çeyrek 2023’dee olabilir riskten korunuyorum. Bu, 1. Çeyrek 200.000 Dolar olabilir, ancak ondan sonra 250.000 Dolar olacaktır.

Zaman çizelgesi uzatmasına rağmen Draper fiyat hedefini artırmadı. Bitcoin kısa süre önce Çin-ABD ticaret savaşının artmasıyla fiyatlarının yaklaşık 11.765 Dolar’a yükseldiğini gördü; birincisi, uygulanan tarifelerin etkisini dengelemek için para birimini değerlendiriyordu.

Bu, Rhythm Technologies’in baş pazarlama sorumlusu Chris Reinersten de dahil olmak üzere birçoğunu gördü, bitcoin’in şimdilerde, birçoğunun zaten iddia ettiği gibi bir tür “dijital altın” olarak güvenli bir bölge olarak görülmeye başladığını iddia ediyor.

Draper, Grit BXNG’nin, lider kripto para birimini kabul etmeyi seçerek, kredi kartı ödemeleriyle ödeme işlem ücretleriyle uğraşmaktan kaçınabileceğini belirterek hala bitcoin üzerinde yükseldiğine dikkat çekti.

Milyarder yatırımcı, Facebook’un piyasaya sürülecek olan kısa sürede kripto para birimi olan Libra dahil olmak üzere son on yılda oluşturulan altcoinler arasında her zaman ön plana çıkacağını söyledi.

İlginç olduğunu biliyorsun, düşündüğümden daha fazla konsolide oldu. Bu noktada gerçekten alakalı çok daha fazla rakip olacağını düşündüm, ancak insanlar bitcoin için konsolide ettiler çünkü merkezsizdi ve bu yüzden Facebook’ta merkezi bir para birimi olma yolunda .

Bu yılın başlarında Draper bitcoin’in “Dünya’nın % 5’lik bir pazar payı olacağını” iddia etti ve kısa bir süre sonra Facebook’un Libra’sının bitcoin’i benimsemesinin artırılmasına yardımcı olacağını belirtti .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz