single-image

Bir Bitcoin Balinası 211 Milyon Dolarlık BTC Taşıdı

Son zamanlarda raporlar, bilinmeyen bir Bitcoin balinasının, bilinmeyen bir Bech32 adresinden başka bir Bech32 adresine 211 milyon dolar tutarında 40.000 Bitcoin civarında taşındığını ortaya çıkartıyor.
Bitcoinler bu adresden bc1q9sh6544xls87x7skjzyfhkty4wq7z76vn7qzq9, bu adrese bc1q5shngj24323nsrmxv99st02na6srekfctt30ch adrese taşındı.

Bitcoin gönderen kişinin geçen yıl Şubat ayından bugüne kadar tuttukları 40.000 BTC’nin cüzdanını gönderdiği iddia ediliyor. Gönderenin tüm Bitcoin’i eski bir cüzdandan yenisine taşıdığı görülüyor, çünkü alıcı cüzdan işlemden önce içinde BTC sıfırdı
“Bech32 adresleri olan iki cüzdan, zaten kabul edildiğinin bir işareti. 2018’de, Bitcoin kullanıcılarının adres biçimini kabul etme konusunda bir miktar direnç vardı, çünkü bazı cüzdanlarla tam olarak bütünleşmiyordu ve bu nedenle BTC göndermek veya almak biraz baş ağrısıydı. ”

Bu arada, büyük soru hala Bitcoin’in hareketine yönelik olsa da, Bitfinex / Tether skandalının ardından halen devam etmekte olan mevcut pazar toparlanmasına katkıda bulunmuş olabilir. Bunun gibi uyuyan balina cüzdanlarının ani yükselişinin tümü, genellikle 2018 kazasında 2019 pazarındaki toparlanmaya neden olan Bitcoin için büyük bir pazar dalgalanmasına neden oldu.

Bitcoinler şu anda iyileşme durumunda görünüyor. 5.500 $ ‘a doğru yukarı yönlü hareketi yükselişe bakıyor ve daha da artması bekleniyor. Muhtemelen 6.000 dolara doğru yükseliyor.

Büyüme yavaşladı, ama aynı zamanda oldukça istikrarlı ve devam etti.

“Beklenti çok yüksek, çünkü dalgalanma birkaç kilit sektör insanı tarafından tahmin edildi ve Bitcoin aslında Bitcoin boğa Tom Lee’ye göre Tether olayından sonra geri döndüğünde kripto kışı ile tamamen bittiğini gösterdi.”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz