single-image

Bitcoin Agresif Satışların Ardından 9.000 Doların Altında İşlem Görüyor

Lider kripto para birimi neredeyse iki haftadan beri , Bitcoin (BTC) 9.000 doların üzerinde konsolide olmuşa benziyordu. Ancak bugün agresif satışlar yaşanarak bu bölgeyi kırdı ve iki haftalık konsolidasyon periyodu 9 milyar doların üzerinde oldu. Bu satış dalgasının devamı olup olmayacağını zaman gösterecek. Önemli olan şey 9,000 doların kritik bir seviye olmasıdır.

Bu fiyatların değişip değişmeyeceğini söylemek zor. Bir rahatlama ve toparlanma kaçınılmazdır ve muhtemelen yakında düşük zaman dilimlerindeki aşırı aşırı satım koşulları tersine dönebilir. Bu fiyatlar kısa süre içinde 9.000 Dolar seviyesinin geri kazanılıp kazanılmayacağını bilmiyor olsak da, 9.000 Dolar’ın kaybedilen çok önemli bir seviye olduğunu unutmamak gerekir.

Takip edildiği gibi Bitcoin 9.000 dolarda toplandığını ve dolayısıyla son iki hafta boyunca destek bölgesi olduğunu ve bu bölgede toparlandığını görüyoruz.

Bitcoin şu an 9.000 Dolar ‘ın altındaki ilk destek bölgesine çekilmiş, şu an 8.700 Dolar’ a ve son fiyat hareketinden tam geri çekilme çizelgesine kadar gidebilir. Belirli bir süre düşüş olduğu zaman, büyük bir desteğin yaklaşık 8,500 dolar gelmesini bekleyebiliriz.

Özetle, 9.000 dolar çok önemli bir seviyeydi. Hafta sonundan bu seviye tekrar alınabilirse, seviyenin güvenli bir şekilde korunduğuna dair bir güvence verilebilir. 25 Ekim’de başlayan yükseliş eğilimi hala bozulmamış sayılabilir, ancak marj daralmaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz