single-image

FBI Direktörü, Kripto Para Birimleri Önemli Bir Güvenlik Tehdidi

FBI Direktörü Christopher Wray, kripto para biriminin önemli bir sorun olduğunu ve Federal Soruşturma Bürosu için gelecekte daha da büyük bir sorun haline geleceğini söyledi. FBI Direktörü, ABD İç Güvenlik ve Devlet İşleri Senatosu Komitesi nezdinde bir duruşmada bunu söyledi.

ABD İç Güvenlik ve Devlet İşleri Senatosu Komitesi’nden önceki bir duruşmada, FBI’nın direktörü kripto para biriminin kolluk kuvvetleri için önemli bir konu olduğunu söyledi . Gelecekte daha da büyük bir sorun haline gelmesinin muhtemel olduğunu ekledi. Senatörler, farklı güvenlik bölümlerinden liderlerden, terörle mücadelede kripto para birimlerinin rolünü sordular.

Kripto para birimleri ve şifreleme terörle mücadeleyi zorlaştırdı
FBI Direktörü Christopher Wray, “cihazlarda ve mesajlaşma platformlarında kripto para birimi veya şifreleme; Para ve hareketlerimizi bir araya getiremezsek, insanların iletişim delillerini, gerçekleri yani işimizi yapmamız için bir araya getirdiğimiz bir ülke ve dünya olarak hareket ediyoruz.”

Kripto para birimlerinin terör finansmanında kullanılması, tüm hükümetlerin ilgilendiği bir şeydir. Geçen yıl FBI , insan kaçakçılığından fidye yazılımına kadar, araştırılan kripto para birimleri içeren tahmini 130 vakanın olduğunu söyledi .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz