single-image

Kripto Para Piyasasında Haftasonu Bitcoin ve Altcoinler

Başlıca kripto para birimlerinin çoğu yine kırmızı görünmesine rağmen, Bitcoin de baskı altında olduğu ve bazı zayıf paraların kısa vadeli istikrar gösterdiği için piyasanın özellikleri son günlere göre bir miktar değişti. Bitcoin, düşük hacimli hafta sonu ortamında 11.200 Dolar ‘a kadar düştü ancak genel olarak düşüş eğilimi için çok önemli olan kısa vadeli yükseliş eğilimini koruyarak, 11.300 Dolar’ ın yakınında sabitlendi.

Bununla birlikte, en değerli kripto paranın ciddi bir şekilde satışa başlaması durumunda, şu anda kilit destek seviyelerinin üzerinde olan en yüksek altcoin’lerin durumu pek iyi gözükmüyor. Ethereum 200 Dolar’ı test etmeye yaklaştı, Litecoin kısa bir süre 85 Dolar’ ın altına düştü, Ripple ise baskılar karşısında 0.30 Dolar’a geri dönmeyi başarmasının yanı sıra çok tehlikeli bir konumda kaldı.

En iyi altcoinler arasındaki fiyat hareketindeki küçük iyileşmelere rağmen, genel tablo açıkça düşmeye devam etmektedir ve boğalar, zaman zaman izole edilen rallilerin daha yapıcı bir duruş sergileme girişimlerinden çok daha fazlasına ihtiyaç duyacaktır. BTC ve XMR durumunda kısa vadeli alım sinyalleri olsa da, tüccarların savunmaya devam etmesi gerekir, çünkü desteğin altındaki uyumlu bir hareket şiddetli bir düşüşe yol açabilir.

Bitcoin, bugün en iyi altcoinlerle karşılaştırıldığında bugün teknik avantaj sağladı, ancak bugünkü düşüşten sonra bile, çoğundan çok daha iyi bir teknik pozisyonda. 11.300 Dolar seviyesindeki kilit fiyat şimdilik elinde tutuyor, ancak kısa vadeli trendin düşmesi, momentum değişiminin düşüş eğilimi ile birlikte BTC’nin pazarında keskin bir düşüşe neden olabileceği akılda tutulmalı.
Yatırımcılar hala kısa vadeli pozisyonlarını koruyabildiler ve 11.300 Dolar’ın altında destek bölgeleri, 10.000 Dolar, 9.200 Dolar, 8.400 Dolar ve 8.200 Dolar’ ın yakınında bulunurken, bir sonraki büyük direnç bölgeleri 13.000 Dolar’a ve önceki 14.000 Dolar’ ın yakınında yer almaktadır.

Ethereum hala herhangi bir güç belirtisi gösteremedi ve 200 dolarlık desteğe doğru yaklaştığı ve önceki hızıyla azaldığı için büyük bir teknik çöküşün tetikleyicilerinden biri olabileceği için, boğaların hızlı bir şekilde değişmesi gerekecekti. daha düşük bir dalgalanmayı önlemek için fiyat hareketi ve aşağı yönlü risklerin çok yüksek kalması nedeniyle, tüccarlar ETH’den uzak durmalı. 230 Dolar’lık kilit direnç şimdi çok uzak görünüyor, bu nedenle önümüzdeki dönemde bir yükseliş olası görünmüyor, çünkü bu seviyenin üzerindeki sürekli hareket kısa vadeli teknik kurulumu değiştirebilir . 200 doların altında ilave destek bölgeleri 180 doların ve 160 doların yakınında, 230 doların üstünde ise direnç seviyeleri 260 doların ve 275 doların yakınında.

Ripple, son günlerde olumsuz tarafın önde gelen kripto paralarından, bugün madeni para, erken işlemlerde 0.28 Dolar seviyesine doğru düşüşten sonra daha geniş bir pazardan daha iyi bir performans gösteriyor. XRP, daha geniş bir perspektiften hala net satış baskısı altında ve mevcut ralli girişiminin öncekilerde olduğu gibi başarısız olmasını beklenebilir. Düşüş eğilimini sürdürmeye devam ediyor ve segmentteki son fiyat hareketinin ışığında, düşüş en kısa sürede gerçekleşebilir önümüzdeki günler. 0,28 ABD dolarının altında, 0,36 ABD doları seviyesinde güçlü bir destek bulunurken, direnç 0,32 ABD doları, 0,35 ABD doları ve 0,3500 ABD Doları ve 0,3750 ABD Doları seviyelerinin yakınında.

85 dolarlık destek seviyesi LTC’nin pazarındaki ilgi odağında ve kripto para son 24 saat içindeki seviyeyi ihlal etmesine rağmen, şimdilik önemli bir teknik bozulmadan kaçınıldı. Kripto para hala azalan kısa vadeli bir eğilim içinde kaldı ve bugünün istikrarı, genelindeki eğilimlerin düşüşle sonuçlandığına işaret eden bir başka ralli girişiminin erken bir göstergesi olabilir. LTC’yi 100 Dolar’ın üzerinde tutabiliyor. 85 Dolar’ın altında bir miktar destek 75 Dolar ila 64 Dolar civarında, direnç bölgeleri de 110 Dolar ila 125 Dolar civarında seyrediyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz