single-image

SWFT Blockchain Üzerinde Libra Testnet Sürümü Kullanıma Açıldı

SWFT Blockchain üzerinde Terazi testnet sürümü kullanıma sunuldu. Bu, Facebook Libra’nın 200’den fazla kripto para birimiyle değiştirilebilmesine bir adım daha yaklaştırıyor.

SWFT Pay bir anlık değişim ve ödeme toplama platformudur. Tüm büyük kripto para ödeme ağlarına erişimi var. Bu zincirleme cüzdan ve takas platformu, anında 200’den fazla kripto para biriminin takas edilmesini sağlayabilir. Ayrıca, kullanıcıların cüzdan-içi döviz takas işlemlerine izin vermesi için diğer cüzdanlarla işbirliği yaptı. Libra tam teşekküllü bir sisteme girdiğinde , SWFT Blockchain üzerindeki diğer kripto paralarla saniyeler içinde değiştirilebilecektir.

Libra, finansal firmalar, teknoloji firmaları ve yeni kurulan şirketler de dahil olmak üzere çeşitli kuruluşları oluşturan 31 kurumun bağımsız, kar amacı gütmeyen bir dernektir. Dernek merkezi İsviçre Cenevre’dedir. Görevleri, küresel bir para birimi ve finansal altyapı oluşturarak fakir ve banka dışı kitleyi güçlendirmektir. Şu anda ABD’deki düzenleyici kurumların büyük bir direnişiyle karşı karşıyadır. Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg , altı uzun saat boyunca kongre ile yüzleşmek zorunda kaldı. Ödeme sistemin ile ilgili sorular sordu ve aynı zamanda şirketin yanlış kişiler tarafından kullanılmamasını nasıl sağlanacağı gibi sorular sordu.

Bu belirsizlik karşısında, Zuckerberg, Kongre üyelerinin tüm ABD’nin düzenleyici kaygıları giderilinceye kadar Facebook’un Libra Birliği tarafından herhangi bir hareketi desteklemeyeceğine dair güvence verdi .

Birçok merkez bankası olan Uluslararası İskanlar Bankası Genel Müdürü CNN Money Agustin Carstens ile yaptığı röportajda Libra’yı mevcut fiat para birimine büyük bir değer katmayan “kışkırtıcı bir teklif” olarak nitelendirdi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz