single-image

Uluslararası Bir Banka Daha Ripple (XRP) Ağına Giriyor

Kuveyt’te büyük özel finans kurumlarından biri olan National Bank of Kuwait (NBK), sınır ötesi ödemeler için “NBK Doğrudan havale” başlattığını açıkladı. Banka Ripple’ın kurumsal müşterilerine sunduğu blockchain teknoloji çözüm sistemine dahil oldu”

Banka tarafından, hizmetin yalnızca Ürdün’e havale işlemlerinin başlatıldığını, ancak yakın gelecekte daha fazla ülkeye genişlemesi planlandığını belirtti. NBK Bank, Çin, Cenevre, Londra, Paris, New York ve Singapur’da ve bölgesel olarak Lübnan, Ürdün, Mısır, Bahreyn, Suudi Arabistan, Irak, Türkiye ve BAE’de işlemler yapmaktadır.

National Bank of Kuwait (NBK), fonlar eğer yerel şubesine gönderilirse Ürdün transferleri için işlem başına 1 Kuveyt dinarı (3.29 ABD Doları) ücreti almaktadır. Diğer bankaları kullanan müşterilerin aynı işlem başına 5 KWD (16,47 ABD Doları) aşması gerekmektedir. Bankanın internet sitesine göre işlemlerde varsayılan limit 2.000 KWD (6.586 ABD Doları) olarak belirlenmiştir.

Ripple’daki Müşteri Başarısının Kıdemli Başkan Yardımcısı Marcus Treacher, basın açıklamasında “National Bank of Kuwait (NBK) bölgedeki önemli bir ortaktır ve blok zincirimizdeki canlı ödemeleri kullanmaya başladıkları için heyecanlıyız. Müşterilerini dünyanın her yerinden daha hızlı ve daha ucuz ödemeler yapabilmeleri için daha fazla RippleNet iş ortağına bağlamak için NBK ile çalışmaya devam edeceğiz ”dedi.

National Bank of Kuwait (NBK) 1952 yılında kurulmuştur, Kuveyt’teki varlıklar açısından en büyük finansal kuruluşlardan biridir. Bankanın 2017 yıllık raporuna göre, NBK’nin toplam aktiflerinde 86,3 milyar ABD dolarının üzerinde bir değeri bulunmaktadır.

2017 yılında küresel para cinsinden 613 milyar ABD doları rekor seviyeye ulaştığı tahmin edilmektedir. Tüketicilerin, gün geçtikçe geleneksel yerleşim sistemlerinden 7 gün 24 saat ortamda tamamlanması birkaç saniye süren dijital işlemlere etkin bir şekilde yükselen ilgi, artan sayıda mobil bankacılık uygulamasını ve kripto seçeneklerini devreye sokmasıyla bu rakamın artması bekleniyor.

Ripple (XRP), Malezya Dev bir finans şirketi ile bu yılın Kasım ayında ağını genişletti CIMB Group Holdings Bhd Ripple’ın XCurrent “SpeedSend” havale ürününü, sınır ötesi ödemeleri hızlandırılması için bir yazılım çözümü de entegre olacak. Aynı ay, Japon banka ve finansal hizmetler şirketi Mitsubishi UFJ Financial Group, Inc. Banco Bradesco ile ortaklaşa Brezilya’ya yeni bir sınır ötesi ödeme hizmeti oluşturmak için kullanacağını söyledi .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz