single-image

Bitcoin 9.000 Dolar Seviyesinde Kendine Yön Arıyor

Şu anda, Bitcoin kısa vadeli düşüş eğilimi gösteriyor ve 9.000 Dolar ‘a yakın işlem görüyor. Bu hafta iki kez 9 bin doların altına düştü. Ancak bir çok kripto analisti hala Bitcoin’in yakında bir kopma gösterme şansının olduğuna inanıyor.

Son iki ay içinde, kripto topluluğu lider kripto paranın 9.000 doların altına sekiz kez dokunduğuna tanık oldu, ancak her seferinde yükseliş sağlamayı başardı.

Mayıs ortasındaki en büyük kazadan bu yana, 9.200 dolar seviyesi güçlü destek olarak Bitcoin için çok önemli olmaya devam etti. Kısa vadeli senaryoda, 9.200 dolar dışında 9.000 dolar da önemlidir. Her iki seviye de fiyat değerini desteklemezse, bunlar güçlü direnç seviyeleri haline gelebilir ve bir düzeltmeye neden olacaktır. Ancak bu nadir bir durumda olacaktır.

Mayıs başında, fiyat değerinin 10.440 Dolar ‘a ulaşmasını gerçekleşti, ancak kısa bir süre için.

Bitcoin özellikle giderek daralan bir hacim ile işlem yapmaktadır, ancak genel dünya borsalarını yakından takip eden bir grafik kripto paraya yön vermeye devam ediyor gibi gözükmekte. Beklentilerin çoğu halen yükseliş durumunda olsa da, bazı tüccarlar ve analistler aşağı yönde keskin hareketler beklemektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz