single-image

UNICEF Bazı Blockchain Projelerine 100.000 Dolarlık Yatırım

UNICEF kripto fonu, COVID-19 ve gelişmekte olan ülkelerdeki insani zorluklarla ilgilenen blockchain girişimlerini desteklemek istiyor. Kuruluş, projeyi desteklemek için 100, 000 dolar harcamayı planlıyor.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuk Fonu son birkaç yıldır açık kaynaklı teknolojiye büyük ilgi gösterdi. İlgi, örgütün UNICEF ile hedefleri uyumlu olan ve blok zinciri teknolojisini kullanan bazı girişimlere yatırım yapmasına yol açtı .

Kuruluş ayrıca, teknoloji odaklı yeni şirketlere katılımını daha da artırmak için bu alanda daha fazla çaba göstermektedir.

UNICEF Ventures’taki yatırım danışmanı Cecilia Chapiro geçtiğimiz günlerde örgütün gelişmekte olan ülkelerde inşa edilen gelişmekte olan teknolojileri desteklemek için dört yıl önce inovasyon fonunu başlattığını açıkladı. O zamandan beri, 35 ülkede 50’den fazla şirketi destekledi. Fonun, gelişmekte olan ülkelerdeki çocuklara fayda sağlayacak yeni girişimlerin büyümesine yardımcı olmayı amaçladığını söyledi.

“Milyarlarca insanı, özellikle de gelişmekte olan ülkelerdeki çocukları etkileme potansiyeline sahip teknolojilere yatırım yapıyoruz” dedi.

Chapiro, UNICEF’in blockchain teknolojisine ilgisinin, kuruluşun teknolojinin küresel çevre üzerinde büyük bir etkisi olacağına dair güçlü bir inanç olduğunu söyledi. UNICEF’in inovasyon fonu departmanı bu nedenle altı girişime fon sağlamak için 100.000 $ yatırım yaptı.

Geçen yıl Ekim ayında, UNICEF, Ethereum Vakfı ile işbirliği içinde bir kripto para fonu başlattı. Chiapiro, kripto fonunun inovasyon fonu ile aynı hedefe sahip olduğunu söyledi. Tek farklı şey, eskisinin kesinlikle kripto para biriminde yapılmasıdır.

İnovasyon fonu, şirketlerin katılımlarıyla bir yıllık portföy deneyimi elde etmelerini sağlar. Chiapiro, UNICEF’in pek çok kullanıcıya faydalı olacak şekilde güçlendirilebilecek ve gözden geçirilebilecek projeleri olan şirketlere fon yatırdığını söyledi. Bir yıllık programdan sonra bile, UNICEF hala destek sunuyor ve onları ek yatırımcılarla ilişkilendiriyor. 20 Haziran’da UNICEF, organizasyonun en büyük kripto yatırımını yapmasıyla haberlerde yer aldı . Sekiz açık kaynaklı teknoloji firmasında yaklaşık 28.000 (125 ETH) harcadı. Bu yatırımdan kısa bir süre sonra UNICEF , COVID-19 salgını ve dünyayı etkileyen diğer küresel zorluklarla uğraşan şirketlere 100.000 $ değerinde kripto ve ABD doları yatırım yapma planlarını açıkladı .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz