single-image

Bulgaristan, Büyük Miktarda Bitcoin Stokluyor

Bulgaristan, büyük miktarda Bitcoin’i sabırla stokluyor. Ülkenin 200.000 ‘den fazla Bitcoin (BTC) ye sahip olduğu iddia ediliyor.

Bulgaristan Bitcoin (BTC) büyük yatırım yapıyor . Ülkenin rezervlerde tuttuğu çok sayıda Bitcoin servetine sahip olduğu iddia ediliyor. Ülke, Makedonya, Yunanistan, Romanya ve Sırbistan ‘daki suç girişimlerinden kripto para birimini ele geçirdiğinde PRATKA operasyonu sırasında büyük miktarlarda Bitcoin BTC sahibi oldu.

Şu anda, Bulgaristan’ın altın rezervinin 2,5 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Buna karşılık, İngiltere altın değerinde 12,8 milyar dolar tutuyor. Diğer yandan eğer BTC uzun vadede 100.000 Dolar’a yükselebilirse, Bulgaristan’ın BTC rezervinin değeri İngiltere’nin tüm altın rezervlerini geçecek ve 20 Miyar Dolar değerinde olacak. Mevcut tahminlere göre, Bulgaristan muhtemelen dünyadaki en büyük ikinci Bitcoin (BTC) sahibi .

Hatırlatmak açısından PRATKA operasyonunda 100’den fazla adres, şüpheli ve araç arandı. Toplamda, 5 Bulgar gümrük memuru dahil 23 şüpheli tutuklandı. Bu soruşturmadan özel anahtarlar ortaya çıkarıldı, ancak Bulgar makamları adresleri açıklamayı reddetti.

Bulgaristan, 2017 yılının Mayıs ayında büyük miktarda BTC’yi ele geçirdi. Bu, Bulgar makamlarının , Haziran ayındaki sert çataldan önce BTC’nin ele geçirilmesinden bu yana 200.000’in üzerinde Bitcoin Cash (BCH) bulundurduğu anlamına da geliyor . Diğer tüm çatalları denkleme eklersek ortaya çıkan tabloda Bulgaristan rezervlerinde akıllara durgunluk veren bir miktarda kripto para birimi olabileceğidir.

Amerika Birleşik Devletleri, 2015-2016’da karanlık ağ pazarı Silk Road’da kullanılan bazı Bitcoin’leri de ele geçirdi, ancak buna karşı koymaya karar verdi. Bunun yerine, bir yıl boyunca tüm miktarı yaklaşık 50 milyon dolara sattı .
Bulgaristan bunun yerine daha akıllıca oynuyor ve muhtemelen yakında satış yapma niyetinde görünmüyor. Şu anda stokladıkları 200.000 BTC olan bir cüzdan bulunmaması yada Bulgar makamlarının buradaki miktarı çoklu cüzdanlara bölmesi daha muhtemel görünüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz