single-image

Binance Coin (BNB) 638 Dolarlık Yeni En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bu hafta sonu başlayan ve pazartesi günü zirveye devam eden fiyat hareketi dikakt çekiciydi. Binance Coin (BNB) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 630 doların üzerine kadar dokundu. en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in yerel belirteci Binance Coin (BNB), Pazartesi günü 600 doların üzerinde doğru sıçradı yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BNB son yedi günde etkileyici bir şekilde % 69 değer kazandı.

Bu fiyat artışının arkasında BNB, 15. token yakma olayına doğru yaklaşılması bulunmakta. Yaklaşık 90 milyar dolarlık piyasa değeri ile BNB, şu anda Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) sonra en değerli üçüncü blok zinciri ağıdır .yılın başında 37 Dolar civarında işlem gördüğü göz önüne alındığında yükselişin pırıltısı anlaşılmaktadır.

Binance Coin’in son fiyat artışı, artan sayıdaki kullanım alanları arkasında geliyor. İlk olarak Binance.com’da işlem ücretlerini düşürmek için bir araç olarak ortaya çıkan token, artık Binance Chain ve Binance Smart Chain’in (BSC) ayrılmaz bir parçası olarak populer bir kripto para birimi olmuş durumda.

Binance tarafından sürdürülen blok zinciri , özellikle merkezi olmayan finans ( DeFi ) alanında , merkezi olmayan uygulama ( dapp ) geliştiricileri arasında artan popülerliği ile dikkatleri üzerine çekmekte.
Bu arada, BNB 15’inci üç aylık token yakma olayına hızla yaklaşıyor. Binance CEO’su Chanpeng ‘CZ’ Zhao’nun açıkladığı gibi, her bir token yakma işlemi belirli bir miktar BNB’nin dolaşımdan çıkarılmasını içerir ve böylece kalan coin’lerin değeri artar.
Binance Coin, 92 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 600 dolar gibi önemli bir seviyeye yakın işlem görüyor. Kripto para birimi, son 7 günde piyasa değerine 40 milyar dolardan fazla para kattı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz