single-image

Jimmy Song, Bitcoin’i Emlakla Karşılaştırıyor, BTC “değer deposu”

Tanınmış Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in oynaklığından bahsetti ve “değer deposu” olarak bahsetti.

Bitcoin başlangıçta nakit paraya alternatif olarak geliştirilmiş olmasına rağmen, kripto alanında Bitcoin’in fiat’ın yerine geçemeyecek kadar değişken olduğunu iddia eden birçok kripto alanı var. En son Off the Chain videosunda Jimmy Song, Bitcoin’in hisse senetleri gayrimenkulü gibi değerli bir market olduğunu savunuyor. Herhangi bir “değerli varlık deposu” gibi, Bitcoin volatilitesinin bir döviz kurundan daha az para kazanmadığını belirtti.

Song, Bitcoin ile gayrimenkul ve hisse senetleri arasında bir karşılaştırma yapıyor – geleneksel değerdeki marketler. Bu geleneksel marketlerdeki oynaklığın mevcut olduğunu ve kamuoyunun bu varlıkları para kazanmak için kullandığını açıklıyor.

Stokların değeri günlük bazda dalgalanmaktadır ve bazı risk unsurları vardır, ancak insanlar hala para kazanmayı ve depolamayı seçer. Song, Bitcoin’in benzer şekilde çalıştığını söylüyor. Emlak gibi Bitcoin’in de son on yılda benzer şekide değer kazandığını ekledi.

Song, birçok ülkede Bitcoin’in bir değer varlık deposu olarak ABD doları ile rekabet ettiğini açıklamaya devam ediyor. Ayrıca, Song, Bitcoin’in “daha ​​büyük parasal temel enflasyonu olan” ülkelerde ABD dolarının da yerini alabileceğini belirtti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz