single-image

Litecoin Vakfı ve UNICEF Çocukları Beraber Eğitmek İstiyor

Finansal eğitim kolay değildir. Dünyanın dört bir yanındaki kolejler , öğrencilere yavaş yavaş blok zinciri ve kripto para ödülü kursları vermeye başlasa da , sayılar nispeten az , öğrencileri blok zinciri endüstrisindeki kariyerlere gerçekten hazırlamak için yeterince hızlı davranamıyor. Litecoin Vakfı tüm bunları değiştirmek isteyen yeni ortaklık ile UNICEF’le beraber bir girişimde bulunuyor.

UNICEF Kid Power olarak bilinen UNICEF’in bir bölümü ile elele verildi küçük yaştaki çocuklar için finansal eğitim geliştirmek istiyor, böylece sınıfa girer girmez ihtiyaç duydukları bilgi ve deneyimi edinmeye başlayabilecekler.

Bu, finansal kariyerle ilgilenen birçok insanın, ihtiyaç duydukları verileri toplamak için kolej yıllarına veya yetişkinliklerine kadar beklemeleri gerekmektedir, ancak Litecoin, çocuklara finansal eğitime özel erişim sağlayarak bu sorunu erken çözmek istiyor.

Yöneticiler, çocukların her zaman nasıl yatırım yapacaklarını bilmelerini sağlayacak ve gelecekte parasal kararları daha da bilinçli alacaklarını söylüyor.

Litecoin Vakfı Genel Müdürü ve Litecoin Kripto Para Birimi’nin yaratıcısı Charlie Lee bir röportajda şöyle diyor:

Yeni nesil çocuklara sağlıklı finansal temeller inşa etmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlamak ve yol boyunca rehberlik etmek için UNICEF Kid Power ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Litecoin ve diğer kripto para birimleri geleneksel finansal sistemde geride kalanlara fayda sağlama konusunda muazzam bir potansiyele sahiptir ve bu finansal eşitliği sağlamanın ve geri vermenin teması, Litecoin Vakfı’nın felsefesinin temelini oluşturan bir şeydir.

UNICEF Kid Power, dünyanın dört bir yanındaki yetersiz beslenen çocuklara gıda kaynakları sağlamak için çalışan bir programdır. Programa katılan çocuklar, en sevdikleri hayır kurumlarına bağış yapmak için kullanabilecekleri Kid Power Coins olarak bilinenleri kazanabilirler. Fikir, çocuklara finansın gücünü öğretirken, mücadele eden topluluklara geri vermektir.

Litecoin Vakfı, Nevada’da Las Vegas’taki Vegas Blok Zinciri Haftası sırasında iki ay içinde “Çocuk Gücü” adlı programa ev sahipliği yaparak topu yeni ortaklığına atacak. Çocuk Gücü Kabini’ni ziyaret eden insanlar, şehir genelinde okullara bağışlanacak olan 125.000 Çocuk Gücü Parasının kilidini açabilir.

UNICEF Girişim Başkan Yardımcısı ve UNICEF Kid Power’ın yaratıcısı Rajesh Anandan, kurumun Litecoin Vakfı ile işbirliğine duyduğunu duyduğunu belirtti.

Yeni nesil küresel vatandaşları güçlendirmek için Litecoin Vakfı ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Öğrencilere dünyada fark yaratma gücüne sahip olduklarını, aynı zamanda kendileri için en önemli olan konularda kendi topluluklarına yardımcı olduklarını gösteriyoruz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz