single-image

Bitcoin 10.600 Dolar Seviyesine Yükseldi

Bitcoin 10.600 dolara yükseldi. Bu ilk bakışta pek fazla görünmese de, para birimi iki gün önce 10,000 doların altına 9,600 dolara düştüğü zaman ciddi bir düşüşe uğradığını hatırlatmak isteriz. Şimdi, yaklaşık 1.000 dolar daha yükseldi ve bu fiyatla işlem görüyor ve bu durum, oynaklığın hala olmasına rağmen, bitcoin’in bir süredir gözlemlediğimiz gibi yıllar önce olduğundan daha güçlü olduğunu gösteriyor.

ABD Başkanı Donald Trump, bitcoin’e yapılan bir darbe, kripto para birimlerinin “para olmadığını” söyleyen birkaç tweet attığında meydana geldi. Değerleri “ince hava” dan başka bir şeye dayanmadığından dijital varlıkları umursamadığını söyledi . Ayrıca birçoğunun kara para aklama ve uyuşturucu işlemleri gibi diğer yasadışı faaliyetler için çekici olduğunu belirtti.

Ayrıca , Facebook’un blok zinciri bölümünün başkanı David Marcus, ABD Senatosundaki bir duruşmada sosyal medya şirketlerinin yeni kripto para birimi Libra ile ilgili sayısız soruyla karşı karşıya kaldı. Anlaşıldığı üzere, çoğu Senatör ve Kongre’deki insanlar Facebook’un finansal alana girmesi konusunda çok hevesli değildi. Geçen yıl Cambridge Analytica skandalından bu yana , kullanıcıların Facebook’a olan güvenleri de en düşük seviyelere düştü ve birçoğu şirketin insanların özel bilgilerini güvende tutmaya gelince çok az ya da hiçbir şey bilmediğini düşünüyor.

Bu nedenle, Facebook’un parasal verilere erişimi olan fikri Kongre’deki birçok kişi için korkutucu gibi görünüyor. Sonunda şirketten, kripto para özelliklerini ve şirketin nereye gitmeyi planladığını daha iyi anlayana kadar gelişim planlarını süresiz tutmalarını istedi. Bugün bu devam eden Senato oturumlarının ikinci günü . Marcus hala sorgulanıyor ve Libra ekibinin Libra gelişimini yavaştan almak için kongre talepleriyle işbirliği yapmaya istekli olduğu görülüyor.

Bazıları bunu kripto paralar için çok büyük bir darbe olarak düşünebilir, ancak bu tam olarak doğru değil. Libra tam olarak anlaşılmıyorsa, serbest bırakılmadan önce uygun araştırma ve dikkat gösterilmelidir. Aksi takdirde, katılmayı planlayan birçok kullanıcı, verilerini gereksiz yere tehlikeye sokan bir finansal planın ortasında sıkışıp kalabilir.

İkincisi, Facebook’un hala ne yaptığını bildiğini herkese kanıtlaması gerekiyor. Cambridge Analytica skandalından öğrenildiği ve insanların finansal bilgilerinin yanlış ellere geçmemesi için elinden gelen her şeyi yapacağını ispat etmelidir.

Tüm bunların ortasında, bitcoin biraz yükseldi bazı seviyeleri geri aldı, bu, mevcut durumların düşündüğümüz gibi para birimi üzerinde büyük yıkıcı bir etkisi olmadığını ispat etmiş gibi görünüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz