single-image

Bakkt Geri Sayım Pazartesi Günü Başlıyor

Dünyanın ilk ABD düzenlenmiş bitcoin vadeli işlemleri, 22 Temmuz Pazartesi günü teste başlayacak ve bu perşembe günü Perşembe günü NYSE Yönetim Kurulu Salonunda lansmanı başlattıldı.

Bakkt Kurumsal Dijital Varlık Zirvesi’nde , en eski bitcoin ve kripto profesyonel yatırımcılarından biri olan Dan Pantera, “NYSE Yönetim Kurulu Odasında oturuyoruz – bu bitcoin için bir ilk” dedi .

Zirveden şimdiye kadar çok az şey sızdı, herhangi bir medyanın davet edilip edilmediği belli değil, ancak olayın gerçekleştiğine Bakkt şimdi aylar süren bir işlemden sonra bu pazartesi günü bitcoin vadeli işlemlerinin test edilmesiyle ilerlemeye devam edeceğini gösteriyor.

Eski yönetmeliklerin politikaya adapte edilmesine yol açan uzun müzakerelerle, Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) yeşil sertifika kazandılar .

Her iki kripto için potansiyel ticaret manipülasyonu araştırma yetkisi olan CFTC’nin yetkisi altında, dolaylı olarak şu an için yalnızca Bitcoin ve Ethereum, bu düzenleyici kesinliği kazanmıştır.

Bu netlik, Bitcoin’in Wall Street’e ve potansiyel emeklilik fonları da dahil olmak üzere kurumsal yatırımcılara giden yolu oymasına olanak sağlamıştır; Bakkt’ın bitcoin’i bir gün teslim vadeli işlem teklifleri kurmuş ve kurumsal yatırımcıların gerçek bitcoin satın almalarını ve elde etmelerini potansiyel olarak daha kolay bir yol haline getirmiştir.

Birkaç ay sonra ve her şeyin yolunda gittiğini varsaydıktan sonra, ethereum muhtemelen üst sıradaki iki kripto ile takip edilecek ve böylece ana finansmana entegrasyona başlanacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz