single-image

1 Milyar Dolarlık Bitcoin Hareketi Merak Uyandırdı

Bugün bir milyar dolarlık bitcoin yeni yaratılmış bir adrese taşındı. İşlem Londra saatiyle bu Cuma 6 Eylül’de 03:30 birden fazla adrese yapıldı.

Bu işlemi kim yaptı veya nedeni belirsiz, transfer ücreti bayt başına alışılmadık derecede yüksek bir oranla 480.115 oranında 700 dolar ödendi.

Fonlar 2016’da oluşturulan bir adresten geliyor gibi görünüyor . Bu adres genellikle 15.000 tutarında bitcoin aldığı izlenmiştir, bazen de çekildi.

Görünüşe göre hala BCH ve BSV’leri de var gibi gözüküyor,bu cüzdan bazen de BTC’yi satmak ya da ödemek için transfer ediyorlardı.

Bunun anlamı, şimdi canlanan geri dönmüş bir tür soğuk cüzdan olabileceği yönünde.

Bunun ne tür bir cüzdan olduğuna dair net bir gösterge yoktur. Bir borsaya ya da başka bir hizmet sağlayıcıya ait olduğu konusunda hiçbir delil yoktur, bir ticaret cüzdanı veya bir yatırımcının cüzdanı olması daha mümkündür.

Görünüşe göre 2016’da birikmiş ve daha sonra devam etmiş, tamamen zayıf bir tahmin olarak VanEck olacağı tahmin ediliyor.

VanEck SolidX ETF, eylül ayında işlem yapmaya başlayacak ve kurumsal yatırımcılara sınırlı bir bitcoin destekli ETF teklifi sunacaktır.

Adres, en azından yüzeyde, birinin 2016’da rastgele ufak miktarlarda 100 BTC veya daha fazla miktarda satın almış gibi görünüyor. Bu yüzden zamanlamayı da göz önüne almak gerekir.

VanEck’e ait olduğuna dair kesin bir kanıt yoktur, ancak eğer öyleyse, bu bitcoin’e tamamen desteklenmiş kurumsal ETF’nin girişi olarak yorumlanabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz