single-image

Genç Amerikalıların % 20’si Bitcoin’e Sahip

30 Nisan’da VC firması Blockchain Capital’in ortağı Spencer Bogart tarafından yayınlanan yeni anket sonuçları, genç Amerikalıların % 20’sinin dünyanın ilk ve en popüler şifreleme para birimi olan Bitcoin’e (BTC) sahip olduğunu ortaya koyuyor .
Bogart’a göre, anket 23-25 ​​Nisan 2019’dan itibaren The Block Poll tarafından Blockchain Capital adına çevrimiçi olarak yapıldı. Anket, 2.052 Amerikalı yetişkinin cevaplarını içermiştir ve Ekim 2017’de firma tarafından yapılan önceki demografik anketin artırılmış bir versiyonuydu.

Anket sonuçlarına göre, Amerikan nüfusunun toplam % 9’unun % 18’ini 18–34, % 12’sini 35-44 arasında değişen miktarda Bitcoin vardır.

Anket sonuçlarına göre, Bitcoin’i duyan insanların yüzdesi Ekim 2017’de % 77’den Nisan 2019’da % 89’a yükseldi. Bu insanların Bitcoin bilgisi düzeylerini ölçen anket 6 temel konu içeriyordu: farkındalık, aşinalık, algı , satın alma eğilimi ve mülkiyeti.
Anket, insanların tümünün Bitcoin hakkındaki bilgisini değerlendirdi ve 2018 ayı piyasasına rağmen , kullanıcı bilincinin 2017 boğa piyasasından önemli ölçüde arttığını buldu. Ayrıca, veriler Amerikan vatandaşlarının büyük çoğunluğunun Bitcoin’i yaşa bakmaksızın duyduğunu gösteriyor.
Anket sonuçları, Bitcoin’in genç nesil (18-34 yaş arasındakiler) tarafından yönetilen, Bitcoin farkındalığı, yakınlık, algı, , satın alma eğilimi ve mülkiyet oranları konusunda öncülük ettiği demografik bir mega trend olduğunu ortaya koymaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz